هشت کشته در طوفان قطبیِ آمریکا

هشت کشته در طوفان قطبیِ آمریکادر پی شرایط وخیم آب و هوایی، وقوع گردباد قطبی و دمای کمتر از منطقه جنوبگان در مناطق غرب میانه‌ آمریکا تاکنون دست‌کم هشت تن جان باخته‌اند.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام سرویس ملی آب و هوایی ایالات متحده آخرین میانگین دمای ثبت شده در این مناطق منفی ۲۹ درجه سانتی گراد و دمای بادها نیز منفی ۴۶ درجه سانتی گراد بوده است.

در ایالت مینه‌سوتا که شرایط آب و هوایی بسیار خطرناک شده و به منفی ۷۰ درجه سانتی گراد رسیده، هشدارهای ویژه‌ای صادر شده است.

مقامات با بیان اینکه شرایط آب و هوایی بسیار کشنده است، اعلام کرده‌اند قرار گرفتن در معرض این بادها با دمای منفی ۵۰ درجه می‌تواند در کمتر از پنج دقیقه منجر به یخ‌زدگی پوست شود، از همین رو بهتر است تا حد امکان شهروندان از خانه خارج نشوند.

بر اساس اعلام مقامات آمریکا از روز شنبه تاکنون هشت تن در این شرایط کشنده آب و هوایی جان باخته‌اند.

تداوم بدترین شرایط آب و هوایی در سراسر غرب میانه آمریکا به ویژه در شیکاگو و ایلینوی پیش‌بینی شده است. در حال حاضر سراسر رودخانه شیکاگو به طور کامل یخ‌زده است.

تاکنون بیش از ۱۶۰۰ پرواز در فرودگاه‌های شیکاگو از جمله ۱۳۰۰ پرواز فرودگاه بین‌المللی اوهر شیکاگو که یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های آمریکاست، به دلیل شرایط نامساعد جوی و طوفان قطبی لغو شده‌اند.

بنابر گزارش اسکای نیوز، این شرایط محدود به چند ایالت آمریکا باقی نخواهد ماند و طی چند هفته آینده حدود ۲۱۲ میلیون آمریکایی یا ۷۲ درصد از جمعیت این کشور شرایط دمایی منجمدکننده و حدود ۸۳ میلیون آمریکایی معادل ۲۵ درصد از جمعیت آمریکا دمای زیر صفر درجه را طی چند روز آینده تجربه خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس