هوای امسال کلانشهرها بهتر از سال گذشته است

هوای امسال کلانشهرها بهتر از سال گذشته استمعاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه امسال کیفیت هوای کلانشهرها بهتر از سال گذشته بوده است، گفت: برخی دستگاه‌ها در اجرای مصوبات کاهش آلودگی هوا مشارکت بالایی داشتند. برخی دستگاه‌ها نیز باید عملکرد و تلاش خود را در این حوزه ارتقا دهند.

به گزارش ایسنا، مسعود تجریشی در سی و پنجمین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که عصر امروز در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف برگزار شد، گفت: بهمن ماه سال گذشته بر اساس مصوبه دولت تصمیم گرفته شد که کارگروه کاهش آلودگی هوا از ریاست جمهوری به سازمان حفاظت محیط زیست منتقل شود. در همین راستا کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا فعالیت خود را در سازمان حفاظت محیط زیست از بهمن ماه سال قبل شروع کرد.

وی با اشاره به عملکرد دستگاه‌های مختلف در حوزه کاهش آلودگی هوا طی یک سال گذشته اظهارکرد: برخی دستگاه‌ها مشارکت بالایی داشتند. به همین علت قرار شده از طرف عیسی کلانتری – رئیس سازمان حفاظت محیط زیست – نامه‌ای به رئیس بالاترین مقام این دستگاه‌ها به منظور تشکر ارسال شود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به بهبود کیفیت هوای کلانشهرهای ایران در سال جاری گفت: امسال خوشبختانه هوای کلانشهرها نسبت به سال گذشته بهتر بوده که 50 درصد این شرایط ناشی از شرایط جوی، وزش باد و بارش باران و 50 درصد آن بر اثر تلاش دستگاه‌ها بوده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس