هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس است

هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس استمدیر واحد مدل‌سازی وپیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بیشتر مناطق شهر تهران در روز جاری در شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود و انتظار می رود به تدریج در طول روز از غلظت آلاینده های تجمع یافته کاسته گردد و شرایط بهبود یابد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا افزود: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۶ دی ماه) نسبت به روز گذشته است و برای برخی ساعات صبحگاه بارش پراکنده باران و در بعدازظهر وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربرثانیه انتظار می‌رود.

وی در ادامه گفت: با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی فردا (۱۷ دی ماه) رفته رفته بر سرعت باد افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه از سمت نواحی غربی – شمال غربی پیش‌بینی می‌شود. همچنین دما تا روز آینده کاهش محسوسی خواهد یافت.

مدیر واحد مدل‌سازی وپیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: پیش‌بینی می‌شود تا روز دوشنبه (۱۷ دی ماه) شرایط کیفیت هوای سالم دربیشتر مناطق پایتخت برقرار شود.

شهبازی در پایان گفت: میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۵ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود. این شاخص هم‌اکنون ۱۲۵ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس