کاهش غلظت آلاینده‌های تجمع‌ یافته در هوای تهران

کاهش غلظت آلاینده‌های تجمع‌ یافته در هوای تهرانمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه هوای پایتخت هم اکنون در شرایط سالم است، گفت: تا فردا (۲۵ دی ماه) از غلظت آلاینده‌های تجمع یافته کاسته می‌شود.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی امروز (۲۴ دی ماه) است و در برخی ساعات به‌ویژه صبحگاه همراه با بارندگی و وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه خواهد بود.

وی با بیان اینکه به‌تدریج در بعد ازظهر از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود، تصریح کرد: این شرایط پابرجا نیست و در شبانگاه با تغییر شرایط جوی، وزش باد موثر برای برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه این وضعیت جوی کم و بیش تا فردا (۲۵ دی ماه) ادامه دارد، گفت: در برخی ساعات این روز وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی شمال غربی انتظار می‌رود.

به گفته شهبازی دما هوا در پایتخت تا روز آینده کاهش محسوسی خواهد یافت.

وی با بیان اینکه بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا انتظار می‌رود به‌تدریج طی امروز (۲۴ دی ماه) از غلظت آلاینده‌های تجمع یافته کاسته می‌شود، اظهار کرد: با تداوم این شرایط تا فردا (۲۵ دی ماه) وضعیت کیفی هوای شهر تهران بهبود می‌یابد.

شهبازی در پایان با اشاره به اینکه میانگین کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۱۱۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، تصریح کرد: میانگین کیفیت هوای هم اکنون تهران نیز با شاخص میانگین ۷۶ در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس