کولاک برف امروز آذربایجان غربی و تعطیلی برخی مدارس + تصاویر

کولاک برف امروز آذربایجان غربی و تعطیلی برخی مدارس + تصاویر


کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بارش برف و کولاک تا بعد از ظهر در استان تداوم دارد.

اشتاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به وضعیت هوای استان تصریح کرد: با فعالیت سامانه بارشی از شب گذشته، بارش برف در ارتفاعات مرزی مرکز و جنوب غرب استان شدت یافته همچنین از امروز چهارشنبه کولاک برف، کاهش دید و اخلال در تردد جاده‌ای را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به شروع بارش برف از جنوب استان تصریح کرد: در سردشت 3.9 میلیمتر و پیرانشهر 1.4 میلیمتر بارش ثبت شده که به مرور این بارشها از شهرهای جنوبی به کل استان گسترش خواهد یافت.

اشتاد تصریح کرد: از اواخر وقت امروز چهارشنبه 19 دی با خروج سامانه بارشی و ریزش هوای سرد، دمای استان بین 6 تا 8 درجه کاهش می یابد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با بیان اینکه وزش باد در اکثر شهرهای استان پیش بینی شده است گفت: بیشترین سرعت وزش باد در ارومیه با 28 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است که دمای ارومیه در 24 ساعت گذشته بین 3 درجه زیرصفر و 7 درجه بالای صفر در نوسان بوده است. پلدشت با 11 درجه بالای صفر گرمترین و تکاب با 6 درجه زیر صفر سردترین شهرهای استان گزارش شده است.

وضعیت جوی در محورهای مهاباد _سردشت و مهاباد به سمت بوکان نیز کولاک و برف گزارش شده است.

به گزارش ایسنا، ارسلان شکری مدیر کل راهداری ‌و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر در محور مهاباد به سمت سردشت کولاک و برف در جریان بوده و در محور مهاباد به سمت بوکان نیز کولاک گزارش شده است.

وی با بیان اینکه محور اشنویه-ارومیه نیز برفی است، افزود: در محورهای شهرستان های ارومیه، پیرانشهر، سردشت، چالدران، قوشچی، راژان و سرو بارش برف گزارش شده است و وضعیت جوی در سایر نقاط استان عادی است.

شکری عنوان کرد: کارشناسان مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری ‌وحمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هم استانی هایی که قصد سفر دارند، هستند و مردم عزیز می توانند با شماره گیری ۱۴۱ازوضعیت جوی و ترافیکی محورهای استان اطلاع حاصل کنند.

در طی بارش برف برخی مدارس آذربایجان غربی نوبت بعدازظهر امروز تعطیل شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، با توجه به برودت هوا و بارش برف مدارس برخی از مناطق استان امروز چهارشنبه 19 دی ماه در نوبت بعد از ظهر تعطیل شد.

تمامی مقاطع تحصیلی منطقه سیلوانا، مدارس ابتدایی روستایی نواحی یک و 2 ارومیه، مقطع ابتدائی شهری و مقطع ابتدائی و متوسطه دوره اول روستایی شهرستان پیرانشهر و مقطع ابتدائی شهری و روستائی شهرستان سردشت امروز بعدازظهر تعطیل است.

به گزارش ایسنا، امروز اکثر شهرهای آذربایجان غربی با ورود سامانه بارشی سفید پوش شده و تردد در برخی محورهای کوهستانی به سختی انجام می شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس