گروه‌های حساس امسال هوای ناسالم را کمتر تجربه کردند

گروه‌های حساس امسال هوای ناسالم را کمتر تجربه کردندرئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا کنون در تهران ۱۸ روز پاک، ۲۳۸ روز سالم و ۵۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس داشته‌ایم. تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس نسبت به سال گذشته ۲۸ روز کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، مسعود زندی در سی و پنجمین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا با اشاره به اینکه وضعیت کیفی هوای کلانشهرهای ایران نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است، گفت: قبل از سال ۹۳ که وضعیت سوخت مناسب نبود کلانشهرها به شکل جدی با مشکل آلودگی هوا مواجه بودند اما خوشبختانه طی سال‌های اخیر به دلیل توزیع سوخت استاندارد در هشت کلانشهر وضعیت کیفی هوای شهرها بهبود یافته است.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته در تهران تجربه ۱۸۰ روز ناسالم طی یک سال را داشتیم که خوشبختانه از سال ۹۴ تعداد روزهای سالم به مراتب بیشتر شده است.

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست به مقایسه کیفیت هوای تهران طی سال جاری و سال گذشته پرداخت و گفت: از ابتدای سال تا کنون در تهران ۱۸ روز پاک، ۲۳۸ روز سالم، ۵۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده‌ایم و خوشبختانه تاکنون هیچ روزی هوا برای همه گروه‌ها ناسالم نبود این در حالیست که در سال ۹۶، ۱۲ روز پاک، ۲۱۱ روز سالم، ۷۸ روز ناسالم برای گروه‌های حساس داشتیم.

زندی تصریح کرد: از بین ۵۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس طی سال جاری ۱۵ روز آن در تابستان به دلیل افزایش شاخص ازن بوده است. همچنین تعدادی از روزها هم بر اثر گرد و غبار شاخص به حد ناسالم برای گروه‌های حساس رسید.

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم در سازمان محیط زیست تاکید کرد: امسال شرایط کیفی کلانشهرها نسبت به سال گذشته بهتر بوده است. در این وضعیت هم شرایط جوی و اقدامات موثر بوده است.

انتهای پیام

خبرنگار: زینب رحیمی / دبیر خبر: عاطفه کربلایی

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس