آلودگی شدید هوای بانکوک و افزایش نارضایتی‌ها

آلودگی شدید هوای بانکوک و افزایش نارضایتی‌هاروز گذشته (پنج‌شنبه) میزان ذرات معلق در هوای بانکوک بر مبنای شاخص جهانی کیفیت هوا، عدد ۱۷۰ را نشان می‌دهد که در محدوده “ناسالم” قرار دارد.

به گزارش ایسنا، اگرچه این میزان آلودگی هوا از شاخص آلودگی در شهری مانند دهلی نو که در حالت “خطرناک” قرار دارد بسیار کمتر است اما برای پایتخت تایلند بی‌سابقه محسوب می‌شود و ادامه این وضعیت در روزها و هفته‌های گذشته بسیاری از شهروندان را ناخشنود و معترض کرده است.

همچنین ادامه وضعیت “ناسالم” هوای بانکوک، تعطیلی بیش از ۴۰۰ مدرسه را به دنبال داشته است.

افزایش ذرات معلق و آلاینده‌ها در هوای بانکوک، دولت نظامی تایلند را در آستانه انتخابات با انتقادهای بسیاری روبرو کرده است. یک روزنامه‌نگار تایلندی به خبرنگار شبکه یک تلویزیون آلمان می‌گوید دولت تایلند امروز به مردم وعده داده که آلودگی هوا تا سه سال دیگر بر طرف می‌شود و این وعده در فضای مجازی با واکنش‌های خشم‌آلودی روبرو شده است.

تایلند حدود ۶۹ میلیون نفر جمعیت دارد که بیش از هشت میلیون آنها در پایتخت زندگی می‌کنند. جمعیت کلان‌شهر بانکوک با احتساب حومه بیش از ۱۴ و نیم میلیون نفر برآورد می‌شود.

به گزارش دویچه‌وله، گزارشگر شبکه یک تلویزیون آلمان می‌گوید بخشی از افزایش گرد و غبار و آلاینده‌ها در هوای بانکوک به اقدام‌های دولت تایلند برای احیای صنایع از کار افتاده این کشور و کارگاه‌های تولیدی کوچک مربوط می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس