اخطار سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر استان‌های شمالی

اخطار سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر استان‌های شمالیسازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به بارش باران و آبگرفتگی معابر در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به سبب بارش برف هشدار داد.

به گزارش ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: «فردا (۱۴ بهمن ماه) درنیمه جنوبی استان فارس، استان هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، خراسان جنوبی و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود. بارش باران و آبگرفتگی معابر در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به سبب بارش برف رخ خواهد داد.

دوشنبه (۱۵ بهمن ماه) در شرق هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و آبگرفتگی معابر و در خراسان رضوی بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

به مردم در جنوب و جنوب شرق کشور توصیه می‌شود طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵ بهمن ماه) از تردد و توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کنند همچنین به علت احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد احتیاط لازم برای کاهش خسارت به عمل آید.

شایان ذکر است فردا (۱۴ بهمن ماه) در استان‌های واقع در شمال غرب و در استان‌های ساحلی دریای خزر و روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۵ و ۱۶ بهمن ماه) در سایر مناطق کشور کاهش دمای ۶ تا ۱۰ درجه پیش بینی می‌شود.

بعد ازظهر یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵ بهمن ماه) در شمال سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان جنوبی، شرق یزد و شرق کرمان وزش باد شدید و احتمال باد و خیزش گرد وخاک خواهد بود.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس