اضافه برداشت آب از دشت‌های ممنوعه خراسان شمالی

اضافه برداشت آب از دشت‌های ممنوعه خراسان شمالیسرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: طی سال های اخیر اضافه برداشت آب از دشت های ممنوعه این استان وجود داشته است.

سید عقیل مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه 11 دشت در این استان وجود دارد، افزود: از 11 دشت موجود، چهار دشت ممنوعه و چهار دشت دیگر نیز ممنوعه بحرانی هستند.

وی با تصریح بر اینکه هیچ گونه اضافی برداشتی نباید از دشت های ممنوعه و ممنوعه بحرانی استان انجام شود، ادامه داد: برداشت جدید از این دشت ها خط قرمز این شرکت است و اگر کشاورزی اقدام به برداشت غیرمجاز آب از این دشت‌ها کند در قالب گشت‌های نظارت با آنها برخورد خواهد شد.

مرتضوی اظهار کرد: یکی از اقدامات مناسبی که به منظور جلوگیری از برداشت غیرمجاز آب و یا اضافه برداشت انجام شده است هوشمند شدن چاه‌های برقی آب است که برای 100 درصد چاه های برقی استان، کنتور هوشمند نصب شده است.

وی بیان کرد: برای چاه های دیزلی نیز با شرکت‌هایی همانند شرکت نفت هماهنگ شده است تا بر طبق پروانه به مالکان این چاه‌ها سوخت ارائه شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: از آنجاییکه منابع آب زیرزمینی رو به کمبود است در بسیاری از مواقع با چاه‌های دارای پروانه که اضافه برداشت داشته‌اند برخورد شده و چاه‌های غیرمجاز کشف نیز پر شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس