افزایش نگرانی مردم جهان از آمریکا و تغییرات آب و هوایی

افزایش نگرانی مردم جهان از آمریکا و تغییرات آب و هواییبر اساس یک نظرسنجی انجام شده از سوی مرکز پژوهشی “پیو” واقع در واشنگتن، مساله تغییرات آب و هوایی، نگرانی امنیتی اصلی مردم ۲۶ کشور جهان بوده و بعد از آن تروریسم افراط گرا و حملات سایبری قرار دارند.

به گزارش ایسنا ‌و ‌به نقل از خبرگزاری رویترز، در ۱۳ تا ۲۶ کشور مردم مساله تغییرات آب و هوایی را به عنوان تهدید اول جهانی انتخاب کرده و تهدید گروه تروریستی داعش در این فهرست در جایگاه هشتم و مساله حملات سایبری در جایگاه چهارم قرار داشت.

این در حالی است که بر اساس این نظرسنجی که از جانب مرکز پژوهش پیو با پرسش از ۲۷ هزار و ۶۱۲ نفر در فاصله ماه مه تا اوت ۲۰۱۸ انجام شد، نگرانی‌ها در رابطه با تغییرات آب و هوایی از سال ۲۰۱۳ افزایش شدیدی پیدا کرده است و در کشورهایی مثل آمریکا، مکزیک، فرانسه، بریتانیا، آفریقای جنوبی و کنیا افزایش درصد دو رقمی را نشان داده است.

برنامه هسته‌ای کره شمالی و اقتصاد جهانی نیز جزو نگرانی‌های چشمگیری هستند و پاسخگویان در لهستان قدرت و نفوذ روسیه را تهدید اصلی نام بردند.

بزرگترین تغییر در احساس عمومی درباره آمریکا مشاهده شده است و در این نظرسنجی میانگین ۴۵ درصد از مردم قدرت و نفوذ آمریکا را به عنوان یک تهدید در سال ۲۰۱۸ نام برده‌اند در حالی که در سال ۲۰۱۳، ۲۵ درصد این کار را کردند.

در ۱۰ کشور شامل آلمان، ژاپن و کره جنوبی حدود نیمی از پاسخگویان یا بیشتر قدرت و نفوذ آمریکا را یک تهدید بزرگ علیه کشورشان اعلام کردند در حالی که در سال ۲۰۱۷ این میزان مربوط به هشت کشور و در سال ۲۰۱۳ این میزان مربوط به سه کشور بوده است.

در مکزیک در زمان انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری نگرانی‌ها درباره آمریکا افزایش پیدا کرده است، این درصد به ۶۴ درصد افزایش یافت.

در سال ۲۰۱۸ متوسط ۶۱ درصد از پاسخگویان در تمامی این کشورها حملات سایبری را یک نگرانی جدی نام بردند در حالی که در سال ۲۰۱۷ این میزان ۵۴ درصد بود. تعداد کشورهایی که داعش را تهدید تلقی کرده‌اند، کاهش درصد دو رقمی نشان داده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس