الزام خودروسازان برای اختصاص بخشی از تولیدات خود به تاکسیرانی

الزام خودروسازان برای اختصاص بخشی از تولیدات خود به تاکسیرانیمدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت:در جلسات کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا مقرر شد با مدیریت وزارت صمت، خودروسازان سهمیه‌ای برای تاکسیرانی در نظر بگیرند.

مرتضی ضامنی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که آیا تغییری در روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده اتفاق افتاده است، گفت: فرآیند نوسازی تاکسی‌های فرسوده همچنان ثابت و نزدیک توقف است. اما در جلسات کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که با حضور وزارت صنعت برگزار شد، مقرر شد که با مدیریت وزارتخانه مذکور خودروسازان سهمیه‌ای برای تاکسیرانی در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: در صورت تحقق این وعده خودروسازان مکلفند در سال آینده بخشی از تولیدات خود را به تاکسیرانی اختصاص دهند.

به گزارش ایسنا چندی پیش مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور گفته بود که وزرات صنعت بایستی در موضوع نوسازی تاکسی‌های فرسوده دخالت و برای حل این مشکل چاره جویی کند. در حقیقت بایستی بخشی از تولیدات شرکت‌های خودروساز به حوزه تاکسیرانی اختصاص یابد.

این مقام مسئول همچنین گفته بود که خودروساز، تاکسیرانی را مشتری با گارانتی می‌داند و اگر تلاطمی در بازار رخ دهد اولین حوزه‌ای که از لیست آنان برای تخصیص خودرو حذف می‌شود تاکسیرانی است و اگر طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی دوباره به جریان نیفتد تا پایان سال ۱۴۰۰ تقریباً حوزه تاکسیرانی دچار انباشت فرسودگی می‌شود و به نوعی ۷۰ درصد ناوگان فرسوده خواهند شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس