انهدام باند قاچاق انسان در شهرری / ۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد

انهدام باند قاچاق انسان در شهرری / ۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد“ورود سامانه بارشی جدید به کشور از پنج‌شنبه، بسته حمایتی بیماران SMA نیازمند تأمین اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریالی، اجرای طرح زیست شبانه در پایتخت از اول اردیبهشت، متروی تهران در روز ۲۲ بهمن رایگان است، ۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد، محیط زیست بر فاز دوم باغ پرندگان نظارت می‌کند و انتقاد بهزیستی به روابط بزرگسالانه کودکان در سریال «بچه مهندس»” از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از پنج‌شنبه

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور در اواخر وقت روز پنج‌شنبه (۱۸ بهمن‌ماه) خبر داد.

وی در مورد وضعیت آب و هوایی تهران طی دو روز آینده، اظهار کرد: فردا چهارشنبه (۱۷ بهمن‌ماه) آسمان تهران صاف گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۹ و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین پس‌فردا پنج‌شنبه (۱۸ بهمن‌ماه) هوای تهران صاف تا کمی ابری، در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۱۱ و یک درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

با هدف پیشگیری از تکرار اشتباهات فاز اول

محیط زیست بر فاز دوم باغ پرندگان نظارت می‌کند

مهرداد کتال محسنی، معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه فاز دوم باغ پرندگان تهران مجوزهای لازم محیط زیستی را دریافت کرده است، گفت: برای تکرار نشدن مشکلات محیط زیستی که فاز اول این مجموعه داشت، نظارت‌های مستمری بر فاز دوم باغ پرندگان داریم.

کتال محسنی با بیان اینکه سیستم‌های گندزدایی برای دفع اصولی پساب و تصفیه آن در فاز دوم باغ پرندگان نصب شده است، گفت: سایر ملاحظه زیست‌محیطی مجموعه نیز در دست تکمیل است. فاز دوم باغ پرندگان فضای مناسبی دارد و از نظر ملی پروژه بزرگی محسوب می‌شود.

با تحصیل ۱۴ هزار دانش‌آموز در مدارس ایرانی ۵۴ کشور خارجی اعلام شد

چالش تدریس درس «تاریخ» در برخی مدارس خارج از کشور / ممنوعیت تدریس دینی و قرآن نداریم

غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ضمن ارائه گزارشی از عملکرد امور بین‌الملل طی ۴۰ سال اخیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی به پرسش‌های مختلف خبرنگاران پیرامون وضعیت مدارس خارج از کشور و آموزش اتباع خارجی پاسخ داد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مشکل فعالیت برخی مدارس در خارج از کشور حل شده است گفت: در امارات دو، سه مدرسه داشتیم که با مشکل مواجه شده بودند که با همکاری وزارت امور خارجه در حال حل شدن است. امیدواریم سال آینده مشکل مدرسه شارجه ما حل شود. ۸۰ درصد مشکل مدرسه ابوظبی هم حل و فصل شده اما از آنجا که دانش‌آموزانش به مدرسه دوبی رفته بودند، مشکل بود به این مدرسه برگردند.

انتقاد بهزیستی به روابط بزرگسالانه کودکان در سریال «بچه مهندس»

حبیب‌الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور نسبت به محتوای فصل دوم سریال «بچه مهندس» و آثار سو آن بر نگاه خانواده‌ها نسبت به کودکان ساکن در پرورشگاه‌ها و مراکز شبه خانواده انتقاد کرد.

مسعودی فرید با انتقاد از نگاهی که تصور می‌شود کودک یک بزرگسال کوچک شده است، تصریح کرد: این نگاه مدت‌هاست که رد شده است. بچه مینیاتوری از بزرگسال نیست، بلکه بچه همان کودک با مختصات، شاخص‌ها و معیارهای خودش است و باید با نگاه تخصصی به کودکان نگاه کنیم.

بیماران در چه شرایطی می‌توانند پرونده درمانی‌شان را از بیمارستان درخواست کنند؟

طبق آئین‌نامه اخلاق حرفه‌ای سازمان نظام پزشکی، در صورت درخواست بیمار برای دریافت رونوشت اطلاعات ثبت شده در پرونده سلامتی‌اش در بیمارستان، مطب و … به مجوز خاصی نیاز نیست و رونوشت پرونده باید به بیمار یا نماینده قانونی وی تحویل داده شود.

بیماران SMA چند سال عمر می‌کنند؟

بسته حمایتی بیماران SMA نیازمند تأمین اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریالی

دکتر مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت ضمن تشریح بسته حمایتی وزارت بهداشت برای بیماران SMA، گفت: طبق برآوردهای ما هزینه بسته خدمتی برای کل بیماران SMA بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال است.

وی درباره اعتبار مورد نیاز برای تأمین داروی این بیماران نیز گفت: باید توجه کرد که میزان مورد نیاز دارو برای هر بیمار در سال اول شش تزریق و از سال دوم تا پنجم، سالی سه تزریق است که مجموعاً برای این دوره درمانی ۱۸ آمپول شامل داروی بیماران SMA نیاز خواهد بود. حال قیمت هر آمپول ۷۰ هزار دلار برآورد شده است. بنابراین مجموع هزینه‌های هر یک بیمار SMA یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود.

۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد / افزایش سالانه ۲۵۰ هزارنفری جمعیت تهران

محسنی بندپی، استاندار تهران خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست کرد برای تجهیز ساختمان مدیریت بحران استان تهران بودجه لازم اختصاص یابد.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه برخی از وزرا علی‌رغم بودجه در اختیار سهمی که باید را برای تهران قائل نمی‌شوند اظهار کرد: در استان تهران ۸۵۰۰ کلاس درس تخریبی، ۱۷ هزار کلاس کمبود و ۱۱۰۰ کلاس از وسایل استاندارد گرمایشی برخوردار نیستند این در حالی است که هر سال ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می‌شود و هم زمان یک میلیون نفر از اتباع نیز در استان تهران حضور دارند که ۱۱۰ هزار نفر از آنها دانش‌آموز هستند و به جمعیت دانش آموزی استان تهران اضافه می‌شود.

اجرای طرح زیست شبانه در پایتخت از اول اردیبهشت

اعضای شورای شهر تهران با اجرای پایلوت زیست شبانه پایتخت از ابتدای اردیبهشت موافقت کردند.

صبح امروز بررسی کلیات طرح زیست شبانه در شهر تهران روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و زهرا نژاد بهرام عضو هیئت ریسه شورای شهر با بیان این طرح گفت: موضوع زیست شبانه امروزه در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان در دستور کار قرار گرفته است و می‌توانیم از زیست شبانه در راستای رفع فضاهای بی دفاع شهری، توسعه وتسری موضوع نظارت اجتماعی و توسعه اقتصاد شهری استفاده کنیم.

متروی تهران در روز ۲۲ بهمن رایگان است

فرنوش نوبخت، نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از رایگان بودن خدمات این ناوگان به شرکت کنندگان در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ۹۷ خبر داد.

خزانه دار شورای شهر تهران خبر داد

کسری بودجه ۱۸ درصدی شهرداری در پاییز

حسن رسولی، خزانه دار شورای شهر تهران اعلام کرد که شهرداری تهران در پاییز امسال با کسری ۱۸ درصدی بودجه مواجه بوده است.

رسولی همچنین درباره عملکرد نه ماهه هزینه و درآمد شهرداری تهران نیز گفت: شهرداری بر اساس بودجه مصوب شورا موظف بوده است در برش عملکردی نه ماهه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۱۳۰ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال اقدام و به همین میزان مصارف خود را تنظیم و تعادل میان منابع و مصارف را برقرار کند، اما در برش عملکردی نه ماهه امسال توانسته مبلغ ۹۸ هزار و ۷۱۷ میلیارد ریال (۷۵ درصد) منابع را تحصیل کند.

انهدام باند قاچاق انسان در شهرری

سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از انهدام یک باند شش‌نفره قاچاق اتباع افغانستانی در شهرری خبرداد.

وی با بیان اینکه در بازجویی‌های انجام شده از متهمان مشخص شد که این افراد با چند دستگاه خودروی سواری اقدام به جابجایی اتباع غیرمجاز افغانستانی کرده‌اند، گفت: آنان از هر نفر سه میلیون تومان وجه نقد دریافت کرده‌اند تا در بخش‌های مختلف شهر تهران اسکان دهند اما به خاطر اختلاف‌های مالی و درگیری‌های متعدد با این اتباع اقدام به تیراندازی کرده بودند که البته در این درگیری کسی مجروح نشد اما وقوع این مساله و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، موجب رعب و وحشت شهروندان شده بود.

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر:

جمع‌آوری زباله در تهران غیر علمی و غیر استاندارد است

زهرا صدر اعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه جمع‌آوری زباله در تهران غیر علمی و غیر استاندارد است، در این باره تصریح کرد: نباید این حس در شهروندان ایجاد شود که هر زمانی که می‌خواهند زباله خود را بیرون از منزل بگذارند تا شهرداری آن را جمع‌آوری کنند.

به گزارش ایسنا، پر بازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از پنج‌شنبه

انتقاد بهزیستی به روابط بزرگسالانه کودکان در سریال «بچه مهندس»

درمان‌های گیاهیِ پسوریازیس

۶ شهرستان تهران تخت بیمارستانی ندارد / افزایش سالانه ۲۵۰ هزارنفری جمعیت تهران

بسته حمایتی بیماران SMA نیازمند تأمین اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریالی

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس