بارش پراکنده باران و وزش باد در تهران طی فردا

بارش پراکنده باران و وزش باد در تهران طی فردامدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به سالم بودن هوای تهران طی امروز (۵ اسفند) گفت: برای فردا نیز در برخی ساعات آغازین روز بارش پراکنده باران و وزش باد موثر پیش‌بینی می‌شود.

حسین شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا آرام در صبحگاه امروز (۵ اسفند) است، اظهار کرد: این شرایط سبب افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: به‌تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعدازظهر امروز، بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد در برخی ساعات افزوده می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه این وضعیت جوی تا فردا (۶ اسفند) کمابیش ادامه دارد، تصریح کرد: طی فردا در برخی ساعات آغازین روز بارش پراکنده باران و وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

به گفته شهبازی، همچنین دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند کاهشی دارد.

وی با بیان اینکه بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات امروز (۵ اسفند)، وضعیت کیفیت هوای سالم در اکثر مناطق شهر تهران برقرار است، اظهار کرد: بر این اساس انتظار می‌رود تا فردا (۶ اسفند) این شرایط همچنان تداوم داشته و وزش باد در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته باشد.

شهبازی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۶۲ در شرایط سالم قرار داشت، تصریح کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۶۷ همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس