بارندگی‌ها تا جمعه ادامه دارد

بارندگی‌ها تا جمعه ادامه داردمدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز جمعه خبر داد و گفت: با خروج تدریجی این سامانه بارشی، در روز شنبه برای اغلب مناطق کشور آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت آب‌وهوای کشور طی سه روز آینده، گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور، روز پنجشنبه بارش‌ها در نیمه غربی ادامه خواهد داشت و به تدریج به مرکز و شرق کشور نیز خواهد کشید.

وی افزود: شدت بارش‌ها در کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و غرب فارس نیز خواهد بود. همچنین در برخی مناطق نیمه شرقی نیز وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: در روز جمعه دهم اسفند ماه نیز بارش در بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور ادامه خواهد داشت و در جنوب شرق از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود و در اواخر وقت هم از کشور خارج می‌شود. در این روز در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، غرب هرمزگان و جنوب کرمان به سبب رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و آبگرفتگی معابر، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود. در روز شنبه برای اغلب مناطق کشور آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه درباره ی وضعیت آب و هوای پایتخت در سه روز آینده نیز گفت: در روز پنجشنبه نهم اسفند ماه آسمان تهران نیمه ابری و در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و گاهی بارش باران و وزش باد خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوا در این روز به ترتیب ۱۳ و سه درجه سانتیگراد است. همچنین هوای پایتخت در جمعه ۱۰ اسفند ماه نیمه ابری در بعضی ساعات ابری گاهی همراه با بارش باران و اوایل شب با وزش باد همراه خواهد بود. در این روز حداکثر دمای هوا ۱۳ درجه و کمترین آن چهار درجه سانتی‌گراد است. در روز شنبه یازدهم اسفند ماه نیز هوای پایتخت صاف، گاهی همراه با وزش باد بوده و حداکثر و حداقل دمای هوا نیز ۱۳ و چهار درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس