بهبود کیفیت هوای تهران طی امروز و فردا

بهبود کیفیت هوای تهران طی امروز و فردامدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از بهبود کیفیت هوای پایتخت به دنبال وزش باد طی روز جاری و کاهش غلظت آلاینده‌های تجمع یافته خبر داد.

حسین شهبازی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا برای روز جاری (جمعه) نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی نسبت به روز گذشته است، گفت: آسمان تهران امروز در برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی، بارش پراکنده باران و وزش باد مؤثر (با بزرگی بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه) خواهد بود.

وی افزود: با برقراری شرایط جوی نسبتاً ناپایدار در روز شنبه، برای برخی ساعات به ویژه بعدازظهر، بارندگی و وزش باد (با بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه) از سمت نواحی غربی – شمال غربی انتظار می‌رود. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار کرد: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی و به تبع آن وزش باد طی روز جاری کاهش غلظت آلاینده‌های تجمع یافته در روزهای گذشته را به دنبال خواهد داشت و سبب بهبودی شرایط کیفی هوای پایتخت خواهد شد.

به گفته شهبازی، با تداوم این وضعیت جوی تا روز شنبه انتظار می‌رود شرایط کیفیت هوای سالم در اکثر مناطق شهر تهران برقرار شده و احتمال می‌رود وزش باد شدید در برخی ساعات سبب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق شود. شاخص کیفیت هوای تهران تا این لحظه ۹۶ و در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس