تداوم بارش باران – ایسنا

تداوم بارش باران – ایسنامدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز سامانه بارشی بیشتر مناطق کشور را در بر می‌گیرد، گفت‌: برای استان‌های تهران، قزوین، البرز، قم، اصفهان و سمنان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: فعالیت سامانه بارشی امروز (شنبه ۲۷ بهمن) غالب مناطق کشور را در بر می‌گیرد و به تدریج از اواسط روز از شدت بارش از نیمه غربی کاسته خواهد شد.

وی همچنین افزود: امروز برای استان‌های تهران، قزوین، البرز، قم، اصفهان و سمنان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، امروز شنبه در استان‌های جنوبی غالباً رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت خواهد بود و در نوار شمالی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات استان کرمان بارش‌ها به صورت برف و باران همراه با وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا (یکشنبه ۲۸ بهمن) بارش پراکنده و وزش باد در نیمه شرقی کشور و برخی مناطق غرب ادامه خواهد داشت، گفت‌: پس فردا (دوشنبه ۲۹ بهمن) بارش‌های پراکنده برای بخش‌هایی از غرب و شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، طی سه روز آینده خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جوی تهران، اعلام کرد: امروز (شنبه ۲۷ بهمن) هوای تهران ابری، در برخی از ساعات همراه با بارش باران و وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق، در ارتفاعات بارش برف و در بعدازظهر وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران امروز ۱۱و ۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی افزود: فردا هوای تهران صاف تا کمی ابری، همراه با وزش باد و گاهی با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. دمای تهران فردا بین ۱۰ تا ۴ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین پس‌فردا (دوشنبه ۲۹ بهمن) هوای تهران ابری، همراه با وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و یک درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «امروز (۲۷ بهمن) قسمت‌های مرکزی و شرق خلیج فارس و روز یکشنبه (۲۸ بهمن) تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی مواج و طوفانی است و ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای عمان حدود ۱.۵ تا ۲.۵ متر برآورد می‌شود.

از این رو توصیه می‌شود طی این مدت در این مناطق احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی به عمل آید.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس