تعدیل اثرات گاز CO2 با احیای جنگل‌های جهان

تعدیل اثرات گاز CO2 با احیای جنگل‌های جهانکارشناسان محیط زیست می‌گویند که احیای جنگل‌های جهان یک دهه انتشار گاز کربن دی‌اکسید (CO2) را تعدیل می‌کند.

به گزارش ایسنا، حفظ جنگل‌های جهان در مقیاس گسترده در جذب میزان کافی از گاز کربن دی‌اکسید از اتمسفر و کمک به تعدیل یک دهه انتشار این گاز به دست بشر مؤثر است.

به گفته کارشناسان فضای کافی برای کاشت و رشد ۱.۲ تریلیون اصله درخت دیگر در پارک‌ها، بیشه‌ها و زمین‌های متروک در سراسر کره زمین وجود دارد.

کارشناسان معتقدند در صورتی که این هدف محقق شود می‌تواند از دیگر روش‌های مقابله با تغییرات اقلیمی از جمله ساخت توربین‌های بادی و رژیم‌های غذایی گیاهی پیشی بگیرد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، کمبود اطلاعات به این معنی است که کارشناسان سال‌ها تعداد درختان موجود روی زمین را ناچیز در نظر گرفته‌اند. محققان در این بررسی با استفاده از دیتاهای به دست آمده از تصاویر ماهواره‌ای و تحقیقات دیگر به عدد سه تریلیون رسیده‌اند که حدود هفت برابر بیش از برآوردهای پیشین ناساست. همچنین این رویکرد به محققان اجازه می‌دهد تا به برآوردی از تعداد درختانی دست پیدا کنند که امکان کاشت آن‌ها وجود دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس