تعهد فرانسه به توقف واردات محصولات چوبی

تعهد فرانسه به توقف واردات محصولات چوبیفرانسه متعهد شده که تا سال ۲۰۳۰ میلادی واردات محصولات چوبی و کشاورزی که به قطع درختان و از بین رفتن جنگل‌ها منجر می‌شود، متوقف کند.

به گزارش ایسنا، مقامات فرانسوی استراتژی ملی را برای مقابله با محصولات چوبی و کشاورزی وارداتی به کار گرفته‌اند تا بر اساس آن جنگل‌زدایی ناشی از واردات این گونه محصولات پایان یابد.

اتحادیه اروپا واردکننده اصلی روغن پالم، سویا، چوب و الوار، ذرت و قهوه است. طبق اعلام سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، تقریباً ۸۰ درصد تمامی موارد جنگل‌زدایی از بخش کشاورزی ناشی می‌شود.

استراتژی جدید به کار گرفته شده در فرانسه که در وب‌سایت رسمی دولت این کشور منتشر شده به دنبال آن است تا تمامی عوامل همچون تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان تشویق شوند که فعالیت‌های خود را در مسیر کاهش از بین رفتن جنگل‌ها هدایت کنند. همچنین به کشورها و مناطق صادرکننده این محصولات جهت پیشنهاد محصولات پایدار و قابل دوام، مقابله با جنگل‌زدایی و اعمال پروژه‌های بازیابی جنگل‌ها کمک می‌شود.

در عین حال طراحی برچسب “جنگل‌زدایی صفر” برای محصولات و ارائه جایگزین‌هایی برای پروتئین‌های گیاهی وارداتی از دیگر اقدامات در نظر گرفته شده است.

به گزارش مونگابی، توقف واردات محصولات چوبی و کشاورزی به فرانسه تا سال ۲۰۳۰ میلادی اولین برنامه محیط زیستی نیست که برای این تاریخ در نظر گرفته شده است. در سال ۲۰۰۸ نیز اتحادیه اروپا متعهد شد تا سال ۲۰۳۰ از بین رفتن پوشش جنگلی را در سراسر جهان متوقف کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس