تغییر اکوسیستم سنتی “پسماند و بازیافت” با کمک ظرفیت‌های فناورانه

تغییر اکوسیستم سنتی “پسماند و بازیافت” با کمک ظرفیت‌های فناورانهاکوسیستم سنتی حوزه پسماند و بازیافت با استفاده از ظرفیت‌های فناورانه متحول می‌شود.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا مجدالدین، مدیر کل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار در دومین جلسه مشترک کارگروه اتاق بازرگانی ایران و معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، با توجه به اعلام آمادگی اتاق بازرگانی جهت همکاری با معاونت علمی در شناسایی و تأسیس کانون در حوزه‌های دارای اولویت، حوزه پسماند و بازیافت را یکی از حوزه‌های مستعد در این زمینه دانست.

وی در ادامه ضمن اشاره به تبیین اهداف و کارکردهای کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار گفت: نقش کلیدی کانون در شناسایی و حل نیازها و مسائل فناورانه صنعت از طریق بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در مراکز علمی، پژوهشی و فناوری، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

مجدالدین تأسیس کانون در حوزه پسماند و بازیافت را در جهت تغییر اکوسیستم سنتی موجود و در مسیر راهبری و تسهیل‌کننده توسعه فناوری و نوآوری در تعامل با انجمن بسیار تأثیرگذار دانست و بر ضرورت آن تاکید کرد.

در ادامه این جلسه عامری، مدیر سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران با تأیید اهداف و مأموریت کانون‌ها در توسعه فناوری در صنعت کشور، بکارگیری ظرفیت تشکل‌ها را در ایجاد و توسعه کانون‌ها، در جلوگیری از موازی‌کاری در این حوزه ضروری دانست.

در ادامه جلسه مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان به بیان مسائل و مشکلات خود در زمینه‌های استاندارد، قوانین و مالکیت فکری پرداختند.

در پایان جلسه نیز مقرر شد، تأسیس کانون پسماند و بازیافت با استفاده از ظرفیت انجمن و شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه مورد پیگیری طرفین قرار گیرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی، دومین جلسه کارگروه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اتاق بازرگانی ایران با موضوع بررسی زمینه‌ها و ظرفیت‌های تأسیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار در حوزه پسماند و بازیافت در محل معاونت علمی برگزار شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس