تهرانی‌ها امسال هوای پاک‌تری را تنفس کردند

تهرانی‌ها امسال هوای پاک‌تری را تنفس کردندمدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از بهبود کیفیت هوای امسال تهران نسبت به سنوات گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، کیومرث کلانتری با اشاره به اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون در مجموع ۲۵ روز هوای پاک، ۲۵۸ روز هوای سالم و ۵۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشتیم، گفت: این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل ۱۴  روز هوای پاک، ۲۲۳ روز هوای سالم و ۹۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس  همچنین ۸ روز هوای ناسالم داشتیم.

وی با اشاره به اینکه دوبرابر شدن روزهای پاک و نداشتن هیچ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در سال جاری بسیار بااهمیت است، اظهار کرد: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون ۴۶ روز هوای تهران نسبت به وضعیت مشابه در سال گذشته از کیفیت و شرایط مطلوب‌تری برخوردار بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه اقداماتی همچون کنترل کیفیت سوخت، تبدیل سوخت واحدهای صنعتی به گاز، سختگیری در معاینه فنی خودروها، جلوگیری از پسماند سوزی و اعمال مدیریت پلیس بر عدم تردد خودروهای دودزا و آلاینده در کنار ناپایداری‌های جوی را از جمله عواملی دانست که در کاهش آلودگی هوای تهران نقش بسزایی داشتند.

کلانتری اظهار امیدواری کرد که با انجام تکالیف مصوب در قانون هوای پاک هر سال شاهد کاهش روزهای ناسالم و افزایش روزهای سالم هوای پایتخت باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس