حمایت بانک‌های شرق آسیا از فعالیت‌های تهدیدکننده جنگل‌ها

حمایت بانک‌های شرق آسیا از فعالیت‌های تهدیدکننده جنگل‌هانتایج یک مطالعه نشان می‌دهد بانک‌های آسیایی میلیاردها دلار به شرکت‌های مرتبط با جنگل‌زدایی کمک کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است: در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میلادی صنایعی که موجب از بین رفتن جنگل‌ها در جنوب شرق آسیا شده‌اند به میزان ۶۲ میلیارد دلار حمایت مالی شده‌اند.

بانک‌های چین، ژاپن، اندونزی و مالزی بزرگترین تأمین کننده مالی فعالیت‌هایی هستند که مناطق جنگلی را تهدید می‌کنند. به گفته کارشناسان، حذف یا محدود کردن کمک‌های مالی به فعالیت‌های اقتصادی که جنگل‌ها را به خطر می‌اندازند، حائز اهمیت‌ترین اقدامی است که می‌توان برای کاهش اثرات ناشی از این فعالیت‌ها انجام داد.

همچنین از جمله تلاش‌هایی که به تازگی برای مقابله با معضل جنگل‌زدایی در جنوب شرق آسیا انجام گرفته می‌توان به اقدام نروژ در اختصاص یک میلیارد دلار برای متوقف ساختن جنگل‌زدایی در اندونزی اشاره کرد.

به گزارش سایت مونگابی، بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی از بانک‌های آسیایی شروع به تدوین استانداردهای زیست محیطی، اجتماعی و نظارتی کرده‌اند اما حتی این اقدامات نیز از سرعت و اثرگذاری کافی برخوردار نیستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس