راه‌حلی جدید که جایگزین ضامن «وام ازدواج» می‌شود

راه‌حلی جدید که جایگزین ضامن «وام ازدواج» می‌شودتاریخ عقد؛ شرط دریافت «وام ازدواج»۳۰ میلیونی، آغاز طرح بهسازی خیابان لاله‌زار در نوروز، تغییر در روند جذب نیرو در شهرداری، عکسبرداری و فیلمبرداری از بیماران مجاز است؟، چالش بودجه‌ای مدارس خارج از کشور در سال آینده، ماده پلنگ ایرانی باغ وحش تهران باردار شد،پیگیری برای اعطای تسهیلات سربازی به جوانان هلال احمری و… از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

آغاز طرح بهسازی خیابان لاله‌زار در نوروز

شهردار منطقه ۱۲ اعلام کرد که با کمک کسبه و صنوف فعال، بهسازی خیابان لاله‌زار را از نوروز سال آینده آغاز خواهند کرد.

علی‌محمد سعادتی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد ساماندهی و بهسازی خیابان لاله‌زار که در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است، گفت: پروژه به‌سازی خیابان لاله‌زار با پروژه‌هایی که تاکنون انجام داده‌ایم متفاوت و مجزا است که نیازمند یک برنامه میان و بلندمدت است و باید با شیب منطقی و جدی مسائل موجود در خیابان لاله‌زار را پیگیری کرد.

تغییر در روند جذب نیرو در شهرداری / توقف معرفی نیرو از سوی واحدها

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران از تحقق توازن عرضه و تقاضای نیروی انسانی شهرداری تهران با راه اندازی سامانه بازار کار داخلی خبر داد و گفت: این سامانه این امکان را فراهم می‌کند تا نیروها درون مجموعه شهرداری تهران در بخشی که مورد علاقه خودشان است با توجه به نیاز بخش‌های مختلف مشغول به کار شوند.

ابراهیم شیخ در گفت‌وگو با ایسنا افزود: برابر برنامه سوم سالانه ۶ درصد کارکنان مازاد در درون ساختار تشکیلاتی باید کاهش پیدا کند و در ازای این کاهش نیروهای مازاد می‌توانیم ۱۵ درصد نیروی نخبه جدید متناسب نیازهای سازمان جذب داشته باشیم. در حقیقت به ازای هر شش نفر که از نیروهای مازاد کاهش پیدا می‌کنند می‌توانیم یک نفر جذب نیرو کنیم.

بهترین راه مبارزه با قاچاق کالا از نظر “وزیر کشور”

وزیر کشور گفت: اگر بخواهیم به صورت سازمان‌دهی شده، کارشناسی و برنامه‌ریزی به امر توزیع و تأمین کالاها و نحوه ارائه آنها نظارت داشته باشیم و مانع قاچاق شویم، بهترین و تنهاترین راه این است که سامانه‌های مبارزه با قاچاق کالا فعال شود.

به گزارش ایسنا، رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران و در حاشیه یکصد و بیست و سومین جلسه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه قانون‌گذار تکالیفی درخصوص سامانه‌های توزیع، تهیه و نظارت کالاها تکلیف کرده است، گفت: با انجام این تکالیف از طریق دستگاه‌های مربوطه می‌توانیم اطمینان کامل داشته باشیم که امر مبارزه با قاچاق، توزیع عادلانه و مناسب، قیمت‌گذاری و کنترل قیمت‌ها کاملاً رعایت خواهد شد.

عکسبرداری و فیلمبرداری از بیماران مجاز است؟

آیا عکسبرداری و فیلمبرداری از بیماران مجاز است، انتشار اطلاعات بیماران در رسانه‌های عمومی چه قوانینی دارد، آیا می‌توان از نمونه‌های مربوط به بدن بیماران برای آموزش و پژوهش استفاده کرد؟ و … سوالاتی که سازمان نظام پزشکی کشور در فصل هشتم آئین‌نامه اخلاق حرفه‌ای به آن‌ها پاسخ داده و قوانین مربوط به این موارد را شرح داده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس ماده ۸۵ آئین‌نامه اخلاق حرفه‌ای سازمان نظام پزشکی کشور، ارتباط شاغلان حِرَف پزشکی و وابسته سازمان با رسانه‌ها، به هر شکل اعم از مصاحبه خبری، برنامه‌های تلویزیونی و ارائه هر نوع اطلاعات به رسانه‌ها تنها در صورتی موجه است که به هیچ وجه دربردارنده نقض حریم خصوصی بیماران نباشد، به فاش شدن اطلاعات پرونده سلامت آنها منجر نشود و در عین حال اعتماد عمومی را به حرفه و شاغلان حِرَف پزشکی و وابسته مخدوش نکند.

پیمایش سلامت روان ایرانیان در سال ۹۸

معاون دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: بر اساس مطالعات، اختلالات روان پزشکی در کشور ۲۳.۶ درصد در گروه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال است.

به گزارش ایسنا، علی اسدی در نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت مردان در وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: بر اساس آخرین پیمایش‌های ملی که در سال ۹۰ انجام شده، آمار شیوع اختلالات روان پزشکی در کشور در بین گروه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال، ۲۳.۶ درصد است. باید توجه کرد که پیمایش ملی سلامت روان مجدداً هم برای سال ۹۸ در دستور کار قرار گرفته که با کمک مرکز تحقیقات سلامت مراحل اجرایش را طی می‌کنیم.

تاریخ عقد؛ شرط دریافت «وام ازدواج »۳۰ میلیونی / «یارانه»، جایگزین ضامن می‌شود

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان ضمن تشریح شرایط تضامین مربوط به دریافت وام ازدواج، گفت: براساس تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۸، بانک مرکزی موظف است از محل پس انداز جاری و قرض‌الحسنه سیستم بانکی، وام ازدواج را به متقاضیانی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین سال ۹۶ (۹۶/۱/۱) است و تا کنون وام قرض الحسنه دریافت نکرده‌اند، ۳۰ میلیون تومان پرداخت کند.

سکینه سیف جمالی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر فرد زوج متقاضی ۳۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۵ ساله و با اخذ یک ضامن معتبر و سفته امکان پذیر است، افزود: طبق تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، بانک مرکزی می‌تواند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین بپذیرد.

افزایش رقم «وام ضروری» بازنشستگان کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به افزایش وام ضروری بازنشستگان از چهار به پنج میلیون تومان و افزایش ۱۰۰ نفری در تعداد، گفت: امسال ۲۰ درصد به ظرفیت‌های رفاهی و خدماتی این مجموعه اضافه شده است.

به گزارش ایسنا، جمشید تقی زاده در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اظهار کرد: در بحث رفاهی، شمار سفرهای زیارتی و سیاحتی بازنشستگان از ۱۰۰ به ۲۰۰ هزار مورد رسیده و ۵۰ درصد تخفیف هتل نیز برای بازنشستگان در نظر گرفته شده است.

چالش بودجه‌ای مدارس خارج از کشور در سال آینده

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به در نظر گرفتن بودجه ۲۰۷ میلیارد تومانی برای مرکز مدارس خارج از کشور در سال آینده گفت: با این نرخ ارز در سال آینده با محدودیت‌هایی برای اداره مدارس خارج از کشور روبرو می‌شویم.

غلامرضا کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه پیشنهاد بودجه‌ای برای مرکز مدارس خارج از کشور، ۲۰۷ میلیارد تومان بود که افزایشی نیافته است، اظهار کرد: با این قیمت نرخ ارز اداره مدارس خارج از کشور در سال آینده سخت است.

ایرانی‌ها ۴۹۰۰ ساعت بیشتر از دانش‌آموزان سایر کشورها درس می‌خوانند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال تدوین پیش نویس قانون اداری مالی خاص برای آموزش و پرورش هستیم گفت: برنامه‌هایی در جهت سیاست‌های مدرسه محوری و توزیع نیروی انسانی متناسب با سازمان مدرسه در حال اجراست.

به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن درباره اقتصاد آموزش و پرورش و در پاسخ به این پرسش که چرا آموزش و پرورش فقیر است؟ گفت: این سوال سهل و ممتنع است. با عبارت “فقیر بودن”، موافق نیستم، بلکه بحث اصلی این است که چرا از منابع به درستی استفاده نمی‌شود.

پیش‌بینی کاهش ۸۵ درصدی مصرف کاغذ در سازمان محیط زیست

به دنبال آغاز «طرح سازمان بدون کاغذ» در سازمان حفاظت محیط زیست، سرپرست مرکز برنامه‌ریزی، تحول اداری و بودجه سازمان محیط زیست ضمن اشاره به پیش‌بینی کاهش ۸۵ درصدی مصرف کاغذ تا پایان تابستان سال آینده، از مکاتبه رئیس سازمان با وزارت علوم، هیأت امنای دانشگاه آزاد و کتابخانه ملی به منظور کاهش نسخ کاغذی پایان‌نامه‌ها خبر داد.

در پی انتشار خبر اجرای «طرح سازمان بدون کاغذ» در سازمان حفاظت محیط زیست، امیر زند پازندی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در این راستا با دستور عیسی کلانتری – معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست – «طرح سازمان بدون کاغذ» در سازمان حفاظت محیط زیست اجرایی شده است، تصریح کرد: قرار است طرح سازمان بدون کاغذ در مدت شش ماه و در قالب سه مرحله به طور کامل اجرا شود. اجرای این طرح از اول اسفند آغاز شده و پیش‌بینی ما این است که در پایان این دوره شش ماهه، حجم مصرف کاغذ تا ۸۵ درصد کاهش یابد.

ماده پلنگ ایرانی باغ وحش تهران باردار شد

دامپزشک باغ وحش تهران ضمن اشاره به جفت‌گیری طبیعی پلنگ‌های ایرانی باغ‌وحش تهران گفت: به احتمال زیاد حدود سه ماه آینده این پلنگ‌ها صاحب توله می‌شوند.

ایمان معماریان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جفت‌گیری طبیعی کیجا (ماده پلنگ ایرانی باغ وحش تهران) با گاسپار (پلنگ نر ایرانی باغ وحش پرتغال) – که برای اسپرم‌گیری به تهران منتقل شده بود- اظهار کرد: بر اساس هورمون‌تراپی‌هایی انجام شده و تحریک هورمون‌ها، توان جنسی این دو پلنگ ایرانی افزایش پیدا کرد که خوشبختانه منجر به جفت‌گیری طبیعی شد.

پیگیری برای اعطای تسهیلات سربازی به جوانان هلال احمری

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از پیگیری برای اعطای تسهیلات سربازی به جوانان فعال در هلال احمر خبرداد.

شهاب الدین صابونچی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات انجام شده از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای دوران سربازی جوانان اظهارکرد: کار در سازمان جوانان هلال احمر داوطلبانه است و بر اساس تعریف کار داوطلبانه، افراد در ازای دریافت مبلغ یا وعده‌ای به فعالیت نمی‌پردازند اما ما می‌توانیم از فرصت حضور جوانان در مراحلی از زندگی مانند سربازی استفاده و کاری کنیم که از این دوران بهره بیشتری ببرند. در همین جهت نیز می‌توان از مشوق‌هایی استفاده کرد.

تشکیل باند سرقت از سوی قاتلان بخشیده شده

۱۳ مرد و دو زن که اقدام به سرقت از خانه‌های مناطق شمالی تهران کرده بودند توسط مأموران کلانتری شهرک غرب دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ ضرغام آذین در حاشیه دستگیری سارقان که در محل کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب برگزار شد گفت: چندی پیش و به دنبال شکایت برخی از شهروندان در خصوص سرقت از منازل‌شان رسیدگی به موضوع در دستور کار تیم ویژه از مأموران کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب قرار گرفت. آنان در تحقیقات خود با استفاده از روش‌های پلیسی و نیز بررسی تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی برخی از اعضای این باند شدند.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

تاریخ عقد؛ شرط دریافت «وام ازدواج »۳۰ میلیونی / «یارانه»، جایگزین ضامن می‌شود

آغاز طرح بهسازی خیابان لاله‌زار در نوروز

تغییر در روند جذب نیرو در شهرداری / توقف معرفی نیرو از سوی واحدها

ایرانی‌ها ۴۹۰۰ ساعت بیشتر از دانش‌آموزان سایر کشورها درس می‌خوانند

افزایش رقم «وام ضروری» بازنشستگان کشوری

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس