“زبان گنجشک” در بجنورد زیادی کوتاه می‌شود

“زبان گنجشک” در بجنورد زیادی کوتاه می‌شوداستاد پژوهشگر مرکز تحقیقات کشاورزی خراسان‌شمالی نسبت به نحوه هرس درختان زبان گنجشک غرس شده در معابر و فضای سبز شهر بجنورد انتقاد شدید کرد.

دکتر علی دادار در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به این‌که این گونه از درختان فقط ۲۰ سانتی متر در سال رشد می‌کنند، گفت: باید هرس این درختان اصولی باشد تا به رشد آنها آسیبی وارد نشود.

وی افزود: میزان هرس در این درختان آن‌قدر بوده که مانند آن است که این درختان قلع و قمع شده‌اند و در حقیقت این درخت‌ها به صورت اصولی هرس نشده‌اند.

دادار ادامه داد: درختانی مانند توت دارای رشد زیادی هستند بنابراین اگر مقدار هرس در این گونه از درختان زیاد باشد توانایی تحمل در مقابل هرس شدید نیز در آنها وجود دارد اما درخت‌های زبان گنجشک نمی‌توانند هرس‌های شدید را تحمل کنند.

این دکتری باغبانی با اشاره به این‌که در آستانه کاشت نهال و درخت هستیم، بر غرس به موقع درختان تاکید کرد و توضیح داد: زمان مناسب کاشت نهال در این استان از نیمه دوم اسفندماه تا هفته اول فروردین ماه است. زمان مناسب برای کاشت نهال و درخت ۲۰ روز قبل از این‌که جوانه‌ها شکفته شود، است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس