«شهریه» مدارس غیردولتی واقعی می‌شود / حذف یک پنجم صندوق‌های صدقات

«شهریه» مدارس غیردولتی واقعی می‌شود / حذف یک پنجم صندوق‌های صدقات“افتتاح بیست و سومین خانه امن کشور در تهران، شناسایی لیدرها و مافیای دستفروشی در تهران، «شهریه» مدارس غیردولتی واقعی می‌شود، توقیف ۳۰۰۰ خودرو پلاک مخدوش در تهران، احداث ۱۹ بیمارستان در استان تهران، حذف یک پنجم صندوق‌های صدقات، سهم “یارانه دارو” از بودجه ۹۸ و تهران چند شیر آتش‌نشانی دارد؟” از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

افتتاح بیست و سومین خانه امن کشور در تهران

اولین خانه امن غیردولتی اداره کل بهزیستی استان تهران ظهر امروز طی مراسمی با حضور رییس اورژانس اجتماعی کشور و معاون اجتماعی سازمان بهزیستی افتتاح شد.

از اهداف تاسیس این مراکز شناسایی مشکلات زنان و دختران در معرض آسیب یا آسیب دیده، توانمندسازی اجتماعی، اقتصادی آنها ، امدادرسانی به گروه های آسیب دیده، تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی زنان و دختران، افزایش آگاهی عمومی در مورد مسایل زنان و دختران و ایجاد فرصت‌های برابر و عادلانه برای رشد زنان و دختران است.

شناسایی لیدرها و مافیای دستفروشی در تهران

سردار محمدکریم بیات، فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران از شناسایی و برخورد با لیدرها و مافیاهای دستفروشی در مناطق مختلف پایتخت خبر داد.

وی با بیان اینکه این طرح به هیچ عنوان جمع‌آوری و مقابله با دستفروشان نیست، گفت: این طرح در شورای تأمین نیز مطرح شده و با دستور شهردار تهران به اجرا درآمد و بر اساس آن دستفروشان در دو نقطه از همین محدوده در غرفه‌ها و فضاهای فروشگاهی ساماندهی شده است.

«شهریه» مدارس غیردولتی واقعی می‌شود/ پیش ثبت‌نام فعلا ممنوع

محمد محسن بیگی،‌ مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پیش ثبت نام مدارس غیردولتی در اسفندماه نداریم و قطعا بعد از سال جدید خواهد بود گفت: البته پیش ثبت نام اگر صرفا نامنویسی باشد مشکلی ندارد.

وی افزود: به دنبال آن هستیم که اطلاعات شهریه مدارس غیردولتی را از طریق موسسان را تا پایان اسفندماه وارد سامانه تعیین شهریه کنیم و شهریه را قبل از شروع ثبت نام‌ها مشخص کرده و در اختیار مردم قرار دهیم.

فراگیری سامانه بارشی در بیشتر مناطق ایران

احد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورد سامانه بارشی جدید، از فعالیت گسترده این سامانه در بیشتر مناطق کشور طی دو روز آینده خبر داد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی فردا و پس‌فردا (۸ و ۹ اسفند)، به‌طور گسترده‌تر در اکثر مناطق کشور باعث بارش می‌شود، اظهار کرد: بارش در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، بوشهر و غرب و جنوب فارس کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و لرستان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

توقیف ۳۰۰۰ خودرو پلاک مخدوش در تهران

سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از شناسایی یا توقیف بیش از ۳۰۰۰ خودرو با پلاک مخدوش در اجرای طرح «طاهر» خبر داد.

مهماندار درباره اینکه آیا ممکن است خطای چشم از سوی مأموران سبب جریمه اشتباه شود، گفت: چنین اتفاقی بسیار بسیار نادر است و مقدار کمی گزارش شده اما اگر راننده‌ای با چنین مسئله‌ای مواجه شد می‌تواند با مراجعه به پلیس راهور اعتراض کند ضمن اینکه در حال حاضر نیز اکثر ثبت تخلفات ما به وسیله دوربین انجام می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت استان تهران خبر داد

احداث ۱۹ بیمارستان در استان تهران/ اتصال متروی اسلامشهر به تهران تا 1400

نعمت الله ترکی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاکید بر این که از این پس تمامی اقدامات دستگاه‌های اجرایی در استان تهران در راستای اسناد توسعه این استان خواهد بود گفت: استان تهران گام بلندی برای توسعه در قالب تدوین اسناد توسعه‌ای برداشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در خصوص تکمیل حمل و نقل ریلی نیز گفت: در حوزه حمل ونقل ریلی احداث قطار حومه‌ای تهران پردیس دماوند مطالعاتش به اتمام رسیده و به زودی این پروژه آغاز به کار خواهد کرد. حوزه دیگر مترو تهران اسلام شهر است که کلنگ زنی آن آغاز شد و تا پایان سال ۱۴۰۰ این قطار حومه‌ای به مترو تهران متصل خواهد شد. همچنین قطار حومه‌ای تهران – ری و ادامه آن تا پیشوا که در حال حاضر ارائه سرویس می‌کند مقرر شده که یک خط دیگر به آن افزوده شود تا سرفاصله حرکت این قطارها کاهش یابد.

حذف یک پنجم صندوق‌های صدقات/ هر ایرانی امسال ۴۰۰۰ تومان صدقه داده است

علیرضا عسگریان، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) ضمن اشاره به طی 11 ماه امسال ۳۰۱ میلیارد تومان در کل کشور صدقه جمع‌آوری شده است، گفت: هر ایرانی طی این مدت حدود ۴,۰۰۰ تومان صدقه پرداخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه کل منابع و درآمد مردمی کمیته امداد از ابتدای سال ۹۷ تا کنون ۳۴ درصد رشد داشته است، تصریح کرد: این رشد در صدقات سه درصد، در طرح اکرام ۳۶ درصد و در موارد مبتنی بر نیاز نیز ۴۷ درصد و زکات ۳۶ درصد بود.

تهران چند شیر آتش‌نشانی دارد؟

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰۰ شیر آتش‌نشانی در تهران وجود دارد، از نظارت و ترمیم مستمر شیرهای آتش نشانی نصب شده در سطح پایتخت خبر داد.

ملکی با اشاره به بازرسی‌های انجام شده از این شیرها اظهارکرد: در بازرسی از این شیرها عیوب ظاهری، چیدمان و فضای اطراف، نحوه دسترسی، عیوب فنی، فشار آب و … مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر چنین ایرادهایی وجود داشته باشد، تیم‌های فنی هر منطقه آتش نشانی با حضور در محل نسبت به رفع آن اقدام می‌کنند؛ گاهی نیز تشخیص داده می‌شود که یک شیر به دلایلی نظیر فرسودگی و… کلاً عوض شده و شیر جدیدی به جای آن نصب شود.

چالش‌های پیش روی انتقال خزر بررسی می‌شود

معصومه بنی‌هاشمی،‌ رئیس مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر با اشاره به ضرورت بررسی پیامدهای محیط زیستی انتقال آب دریای خزر، تبعات اقتصادی و اجتماعی این طرح و معاهدات و تعاملات منطقه‌ای مربوط به آن از برگزاری نشست چالش‌ها و فرصت‌های انتقال آب دریای خزر خبر داد.

بنی‌هاشمی با اشاره به اینکه تغییرات سطح آب دریا، ویژگی خاص دریای خزر است که اصلی‌‏ترین عامل آن شرایط اقلیمی است، گفت: فعالیت‏‌های رو به رشد انسانی روی رودخانه‏‌های منتهی به دریا از دیگر دلایل تغییرات درازمدت تراز آب دریای خزر به حساب می‌آید. ابتدای قرن بیستم میلادی و سال‏‌های دهه ۳۰ با احداث و بهره‌‏برداری از سدهای آبی و ‏‏برق‌‏آبی روی رودخانه‏‌های حوضه دریای خزر، دوره اوج اثر فعالیت‌های انسانی بر نوسانات آب دریا محسوب می‌شود. در شرایط کنونی عوامل اقلیمی بیشترین سهم را در نوسانات تراز آب دارد. از مهمترین عوامل ورودی آب به دریا، آبدهی رودخانه‌ها، بارش بر پهنه آبی دریا و جریان آب زیرزمینی است و از مهمترین عوامل هدر رفت آب، تبخیر از سطح دریا و جریان به خلیج قره‌بغاز است.

سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد

ارسال مصوبه جایگزین برج باغ به شورای عالی شهرسازی/ تعیین تکلیف پرونده‌های نیمه کاره برج باغ‌ها

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران از بررسی لایحه جایگزین برج باغ تا دو جلسه آینده شورا خبر داد و گفت: بلافاصله پس از تصویب ، آن را به شورای عالی معماری و شهرسازی می‌فرستیم تا در تبصره ۳ جایگزین شود.

وی همچنین در مورد تکلیف پرونده‌های نیمه کاره برج باغ با بیان اینکه شهرداری تهران استفساریه‌ای به شورا ارسال کرده است تا در مورد اینگونه پرونده‌ها تعیین تکلیف شود، گفت: پرونده‌های برج باغ موجود و معطل مانده را به دو دسته تقسیم کرده‌ایم که یک دسته پرونده‌هایی هستند که همه عوارض‌شان را پرداخت کرده و مابقی پرونده‌ها نیز عوارض‌شان را به صورت نیمه پرداخت کرده‌اند که بر اساس این استفساریه شهرداری درخواست کرده که اجازه صدور پروانه داده شود اما در شورا در کمیسیون به این جمع بندی رسیدیم که پروانه مالکانی که همه عوارض‌شان را پرداخت کردند صادر شود. البته این در کمیسیون به تصویب رسیده و نیازمند بررسی در صحن شورای شهر است.

ثبت ۱۰هزار مورد کودک آزاری در سال گذشته در کشور

حبیب الله مسعودی فرید،‌ معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از ثبت ۱۰هزار مورد کودک آزاری در سال گذشته خبر داد.

وی بااشاره به فعالیت اورژانس اجتماعی و بیان اینکه در حال حاضر ۳۶۰ مرکز اورژانس اجتماعی در کشور داریم، گفت: بایستی موردهای محتلفی که به اورژانس اجتماعی مراجعه می‌کردند را تفکیک می‌کردیم، یعنی میان زنان آسیب دیده و زنانی که در خانه زندگی می کردند اما مورد خشونت واقع شدند تفاوتی قایل می‌شد، حتی برخی از این زنان با کودکانشان مراجعه می کردند ، برای همین خانه های امن را راه‌اندازی کردیم.

سهم “یارانه دارو” از بودجه ۹۸

دکتر مهدی پیرصالحی ، رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به وضعیت دارو در بودجه سال آینده، گفت: برای یارانه دارو در سال ۱۳۹۸، حداقل حدود ۹۰۰ میلیارد تومان لازم داریم.

وی افزود: در حال حاضر ۴۸۵ میلیارد تومان برایمان به عنوان یارانه دارو و ۱۵۰۰ میلیارد تومان هم به عنوان اعتبار مابه‌التفاوت نرخ ارز قرار داده‌اند. این درحالیست که همین امروز نیاز ما تقریبا دو برابر این عدد است. البته دکتر نمکی قول داده‌اند که از طریق مجلس موضوع یارانه دارو را پیگیری کنند و امیدواریم بتوانیم این بودجه را اصلاح کنیم.

احداث جایگاه سوخت در پیاده‌رو در شهرداری منطقه ۲ تهران!

افشین حبیب‌زاده، معاون نظارت شورای شهر تهران باانتقاد از انعقاد قراردادی در شهرداری منطقه ۲ برای ساخت جایگاه سوخت کوچک‌مقیاس بدون تصویب شورا، گفت: مطالعات ترافیکی به خوبی صورت نگرفته به گونه‌ای که شرکت احداث‌کننده ، جایگاه پیاده‌روی موجود در خیابان را برای احداث سازه مورد استفاده قرار داده است.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

واکنش هاشمی به استعفای ظریف

شناسایی لیدرها و مافیای دستفروشی در تهران

«شهریه» مدارس غیردولتی واقعی می‌شود/ پیش ثبت‌نام فعلا ممنوع

توقیف ۳۰۰۰ خودرو پلاک مخدوش در تهران

چالش‌های پیش روی انتقال خزر بررسی می‌شود

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس