فقدان اهداف اقلیمیِ کاهش انتشار CO2 در کارخانه‌های اروپایی

فقدان اهداف اقلیمیِ کاهش انتشار CO2 در کارخانه‌های اروپایینتایج یک نظرسنجی نشان داده است بیشتر کارخانه‌های اروپایی با وجود این که ۸۰ درصدشان تغییرات اقلیمی را خطری برای کسب و کار می‌دانند، هیچ هدفی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای خود ندارند.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام گزارش سالانه “پروژه افشای کربن” در میان کارخانه‌هایی که اهداف اقلیمی تعیین کرده‌اند، تنها یک سوم این اهداف را به فراتر از سال ۲۰۲۵ میلادی گسترش داده‌اند.

در عوض اقدامات شرکت‌ها در کادر هیئت مدیره متمرکز شده است به طوری که ۴۷ درصد از شرکت‌ها برای اقدامات اقلیمی به اعضای هیئت مدیره خود پاداش داده و ۲۵ درصد از آن‌ها نیز برای ایجاد انگیزه‌های زیست محیطی تلاش می‌کنند.

به گفته متخصصان، دهه آینده برای موفقیت در پروسه انتقال به اقتصاد پایدار حیاتی است و شرکت‌ها در قلب این انتقال قرار دارند.

با وجود این که ۵۳ درصد از کارخانه‌هایی که در نظرسنجی حضور داشتند هیچ گونه هدف اقلیمی نداشتند، ۵۸ درصدشان از کاهش کربن در سال ۲۰۱۸ میلادی خبر دادند که در مجموع این میزان کلی انتشار کربن به ۸۵ میلیون تُن کربن دی‌اکسید معادل کل انتشار سالانه کربن اتریش رسیده است.

از سوی دیگر یک سوم از کارخانه‌ها نیز از افزایش میزان انتشار کربن خود خبر دادند.

برخی شرکت‌ها با روی آوردن به چراغ‌های ال‌ای‌دی و نصب پنل‌های خورشیدی در بام‌های خود به طور سیستماتیک میزان انتشار کربن خود را به مقدار قابل توجه کاهش داده‌اند.

بنا بر گزارش گاردین،‌ پروژه افشای کربن در گزارش سال جاری خود اطلاعاتی از ۸۴۹ کارخانه اروپایی از ۲۳ کشور جمع‌آوری کرده که مجموع انتشار آن‌ها ۲.۳ میلیارد تُن کربن دی‌اکسید برآورد شده است. این میزان بیشتر از مجموع انتشار انگلیس، آلمان و فرانسه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس