محیط زیست بر فاز دوم باغ پرندگان نظارت می‌کند

محیط زیست بر فاز دوم باغ پرندگان نظارت می‌کندمعاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه فاز دوم باغ پرندگان تهران مجوزهای لازم محیط زیستی را دریافت کرده است، گفت: برای تکرار نشدن مشکلات محیط زیستی که فاز اول این مجموعه داشت، نظارت‌های مستمری بر فاز دوم باغ پرندگان داریم.

مهرداد کتال محسنی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان اینکه متأسفانه فاز اول باغ پرندگان تهران مشکلات زیست‌محیطی داشت و قاچاق پرنده در آن صورت گرفت، اظهار کرد: تخلفات صورت گرفته در این مجموعه از طریق مراجع قضائی در حال حاضر در حال پیگیری است.

وی افزود: برای آنکه مشکلات فاز اول این مجموعه در فاز دوم تکرار نشود مسئولان محیط زیست از فاز دوم باغ پرندگان تهران بازدیدهای متعددی کرده‌اند و توسعه آن زیر نظر محیط زیست است و ما بر این مرکز نظارت‌های مستمر داریم. خوشبختانه مسئولان شهرداری نیز در راستای اجرای ضوابط محیط زیستی در فاز دوم باغ پرندگان با محیط زیست همکاری می‌کنند.

معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ادامه داد: فاز دوم این مجموعه مجوزهای لازم محیط زیستی را دریافت کرده و قرار است با فضای استانداری که محیط زیست آن را تأیید می‌کند، توسعه مجموعه پیش رود.

کتال محسنی با بیان اینکه سیستم‌های گندزدایی برای دفع اصولی پساب و تصفیه آن در فاز دوم باغ پرندگان نصب شده است، گفت: سایر ملاحظه زیست‌محیطی مجموعه نیز در دست تکمیل است. فاز دوم باغ پرندگان فضای مناسبی دارد و از نظر ملی پروژه بزرگی محسوب می‌شود.

به گفته معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران اگر شهرداری در چارچوبی که به آن‌ها اعلام کرده‌ایم، فعالیت کند، محیط زیست مشکلی با فاز دوم باغ پرندگان ندارد.

کتال محسنی در پایان درباره اینکه پرندگان فاز دوم باغ پرندگان قرار است از کدام نقاط به این مجموعه منتقل شوند، توضیح داد: قرار است که شهرداری با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست پرندگان فاز دوم باغ پرندگان را از مراکز مجاز استان تهران و سایر مراکزی که سازمان محیط زیست آن را تأیید می‌کند، تهیه کند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام علیرضا حسینی – شهردار منطقه ۴- قرار است که فاز دوم باغ پرندگان تهران در آستانه سال ۹۸ افتتاح شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس