هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس

هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساسمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه هوای تهران در حال‌ حاضر درآستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، گفت: به‌تدریج طی عصر امروز (۷ اسفند) از غلظت آلاینده‌ها در هوا کاسته می‌شود.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۷ اسفند) به تدریج در بعد ازظهر بر میزان ابرناکی و سرعت باد افزوده می‌شود و برای برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی – شمال غربی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: این وضعیت جوی شرایط را برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم می‌کند و پیش‌بینی می‌شود همراه با کاهش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها در بعد ازظهر امروز، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط بهتری نسبت به صبحگاه قرار گیرد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی فردا (۸ اسفند) برخی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه خواهد بود، تصریح کرد: دمای هوا در تهران تا روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت.

به گفته شهبازی براساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود تا فردا (۸ اسفند) شرایط کیفیت هوای سالم در اکثر مناطق پایتخت برقرار باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۸۸ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۱۰۰ در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس