هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس

هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساسمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها در برخی مناطق تهران خبر داد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه پیش بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده تداوم وضعیت جوی نسبتاً پایدار طی امروز (۲۵ بهمن ماه) است، اظهارکرد: در نتیجه چنین وضعیتی شرایط برای انباشته شدن آلاینده‌ها در سطح شهر فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه وزش باد به بزرگی ۳ تا ۴ متر بر ثانیه در برخی ساعات در پراکندگی موقتی آلاینده‌ها مؤثر خواهد بود، گفت: بر این اساس انتظار می‌رود طی امروز (۲۵ بهمن ماه) افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق مشاهده شود و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

شهبازی با بیان اینکه به تدریج طی فردا (۲۶ بهمن ماه) بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد، اظهارکرد: در برخی ساعات بارش پراکنده و خفیف باران و وزش باد را شاهد خواهیم بود که سبب کاهش نسبی غلظت آلاینده‌های تجمع یافته در روزهای گذشته خواهد شد. به همین دلیل انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران تا صبحگاه روز جمعه در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته باشد و با کاهش غلظت آلاینده‌ها در طول روز وضعیت کیفیت هوای پایتخت بهبود یابد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: دما تا روز پایانی هفته روند افزایشی خواهد داشت.

شهبازی در پایان اظهار کرد: میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم‌اکنون ۹۱ و هوا در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس