پوشش گیاهی که تولید آن گران تمام می‌شود

پوشش گیاهی که تولید آن گران تمام می‌شودرئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج گفت: طی دو سال گذشته برای توسعه فضای سبز شهری از گونه‌های جایگزین چمن استفاده می‌شود.

پیمان بضاعتی پور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: به جز نیاز آبی بالا، هزینه‌های حفظ و نگهداری چمن هم زیاد است به همین دلیل کاشت آن به هیچ وجه به صرفه نیست.

وی با اشاره به اینکه آبیاری چمن باید به صورت روزانه انجام بگیرد، ادامه داد: از خرداد تا پایان مهر آبیاری چمن باید به صورت روزانه انجام شود. به علاوه سرزنی، رسیدگی و تغذیه چمن هم به نیروی انسانی و هزینه زیادی احتیاج دارد که تأمین آن به راحتی امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: با این اوصاف باید گفت چمن پوشش گیاهی گران قیمتی است بنابراین طی چند سال گذشته کاشت آن در بسیاری از شهرها از جمله کرج ممنوع شده است.

بضاعتی پور خاطر نشان کرد: به جای چمن از گونه‌های پوششی و جایگزین استفاده می‌کنیم که هم هزینه نگهداری آن پایین بوده و هم نیاز آبی آن یک هفتم چمن است.

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر به دنبال کاشت گونه‌هایی مثل دایکوندارا، فستوکا، فرانکینیا در فضاهای سبز شهری کرج هستیم.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج توضیح داد: در حال حاضر در مناطقی مثل زیرگذر میدان سپاه از این گونه‌های جایگزین کاشته شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه وقتی جمع آوری می‌شود باید مجدداً خاک ریزی و اصلاح خاک قبلی انجام شود، فعلاً این اقدام در فضاهای سبز شهری کرج انجام نمی‌شود. کاری که از سال گذشته شروع کرده‌ایم این است که به هیچ عنوان چمن جدیدی در سطح شهر نمی‌کاریم و به جای آن از گونه‌های پوششی مقاوم استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس