گرمای هوا، عامل آتش‌سوزی‌های طبیعی در سراسر انگلیس

گرمای هوا، عامل آتش‌سوزی‌های طبیعی در سراسر انگلیسبا شکست رکورد گرمای زمستانی در انگلیس، روز گذشته آتش‌نشانان در تلاش برای مهار آتش‌سوزی‌های طبیعی بسیاری که در مناطق وسیعی (مورلندها) از شهر شمالی منچستر به وقوع پیوسته، بودند.

به گزارش ایسنا،‌ این آتش‌سوزی‌ها از روز سه‌شنبه در “سدلورث‌ مور”، تپه‌هایی وسیع که از مقاصد محبوب گردشگری است، آغاز شد. از زمان آغاز این آتش‌سوزی‌ها تاکنون وسعت آن‌ها به حدود یک و نیم کیلومتر مربع رسیده است.

برخی از مقامات این آتش‌سوزی‌های طبیعی را یکی از بزرگ‌ترین آتش‌سوزی‌هایی خوانده‌اند که باید در زمین‌های طبیعی موسوم به “مورلند” آن‌ را کنترل کنند.

تاکنون عامل اصلی آغاز این آتش‌سوزی‌ها مشخص نشده است اما آتش‌سوزی‌ها درست پس از ثبت دمای بالای ۲۱.۲ درجه سانتی‌گرادی در باغ‌های گیاه‌شناسی “کیوگاردنز” لندن و شکسته شدن رکورد گرمای زمستانی در انگلیس و در بسیاری دیگر از شهرهای اروپایی رخ داده است.

هیچ گزارشی مبنی بر هرگونه تلفات ناشی از این آتش‌سوزی‌ها تاکنون دریافت نشده است.

بنا بر گزارش رویترز، هم‌چنین در روز سه شنبه به دنبال افزایش شدید دمای هوا، آتش‌سوزی‌هایی طبیعی در جنگل‌های موسوم به “اَش‌داون” در “ساسکس شرقی” و شب گذشته نیز در تپه‌های “آرتورز سیت” شهر “ادینبرا” به وقوع پیوست.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس