اجازه ساخت و ساز در باغات تهران در روز درختکاری

اجازه ساخت و ساز در باغات تهران در روز درختکاریسرو، کاج و چنار دیگر مناسب تهران نیستند، خواص شگفت‌انگیز انار، مجوز ساخت و ساز در۶٢ باغ تهران صادر شد و واکنش بهزیستی به خبر «خودکشی دسته جمعی معتادان در کمپ بندرعباس» و … از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در پانزدهمین روز از اسفندماه هستند.

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا امروز (۱۵ اسفند) بیش از 60 خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که مهمترین آن‌ها به همراه لینک در زیر آمده و با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

مجوز ساخت و ساز در ۶٢ باغ تهران صادر شد

اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در پاسخ به استفساریه شهرداری تهران در مورد ارائه پروانه ساخت در ۶۲ باغ پایتخت رأی مثبت دادند. ‎بر اساس این پیشنهاد مقرر شده بنا به پیشنهاد شهردار تهران، برای ۶٢ پرونده‌ای که عوارض خود را به صورت سیستمی و کامل پرداخت کردند، مجوز ساخت و ساز صادر شود.

پرونده باغات تهران از بلاتکلیفی درمی‌آید

محسن هاشمی رفسنجانی-رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه بودجه سال آینده شهرداری تهران ۱۸ هزار و ۸۲۸ میلیارد تومان است افزود: از بودجه تعیین شده برای سال آینده شهرداری تهران ۳۰ درصد متعلق به حوزه حمل و نقل است.

افتتاح بخشی از خط ۷ مترو، هفته آینده

شهریار افندی زاده -قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح بخشی از خط ۷ مترو در روز شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده بخشی از خطوط ۷ مترو روز شنبه هفته آینده با حضور شهردار تهران به بهره برداری می‌رسد و ایستگاه دولت آباد تا میدان شهدا از خط ۶ نیز در اوایل سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

آغاز به کار سامانه ملی «پیوند» بزودی

دکتر مهدی شادنوش-رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت از آغاز به کار سامانه پیوند اعضا برای ساماندهی حوزه ثبت پیوند اعضا در کشور خبر داد و گفت: فعلاً در حال تعبیه سامانه‌ای هستیم که از هفته آینده آغاز به کار می‌کند و با آغاز به کار این سامانه کلیه موارد مرگ مغزی، در آن ثبت می‌شود.

نوشیدن آب پس از ورزش، عامل گرفتگی عضلانی

در حالی که تا مدت‌ها تصور می‌شد نوشیدن آب پس از ورزش از گرفتگی عضلات جلوگیری می‌کند، متخصصان با رد این نظریه قدیمی اعلام کرده‌اند این کار باعث افزایش احتمال ابتلا به گرفتگی‌های دردناک عضلانی می‌شود. در عوض مصرف بیشتر الکترولیت‌ها از آن‌جایی که کاهش سطوح نمک و مواد معدنی از عوامل گرفتگی‌های عضلانی است، می‌تواند کلید توقف این دردهای شدید ناگهانی باشد.

واکنش بهزیستی به خبر «خودکشی دسته جمعی معتادان در کمپ بندرعباس»

فرید براتی سده-معاون پیشگیری و درمان مرکز درمان سازمان بهزیستی کشور در پی انتشار اخباری مبنی بر خودکشی دسته جمعی معتادان در یکی از کمپ‌های درمان اعتیاد بندرعباس ضمن تکذیب این موضوع، توضیحاتی ارائه کرد و گفت: این آتش سوزی از سوی دو نفر از معتادان حاضر در کمپ مذکور به شکل عمدی و با استفاده از به آتش کشیدن “پتو” رخ داده است. بعد از اطلاع به مرکز آتش نشانی، مأموران در محل حادثه حاضر می‌شوند، اما به دلیل همراه نداشتن تجهیزات لازم برای باز کردن درب‌های کمپ، ناچار می‌شوند تا با شکافتن دیوار معتادان را خارج کنند.

پرداخت «سبد کالا» ۲۰۰ هزار تومانی به مددجویان تاپایان سال

سیدپرویز فتاح-رئیس کمیته امداد با بیان اینکه افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان از فروردین ۹۸ اجرایی می‌شود، گفت: طبق مذاکراتی که با دولت انجام داده‌ایم، یک نوبت سبد کالا تا پیش از اتمام سال ۹۷ به مددجویان اختصاص می‌یابد.

گلایه بطحائی از نحوه اعتراضات معلمان

محمد بطحائی-وزیر آموزش و پرورش گفت: در معدودی از مدارس اعتراضات همکاران وجود داشته است که این نوع و روش اعتراض حتی در یک مدرسه از کشور هم اگر انجام شود اقدامی ضد تربیتی است و گلایه و ناراحتی‌ام نه از اعتراض همکارانم بلکه از روش طرح اعتراض است چرا که بدآموزی برای دانش آموزان دارد که معلم در دفتر مدرسه بنشیند و در کلاس درس حضور پیدا نکند و با این کار در حقیقت ضد عدالت رفتار کرده‌ایم.

آغاز جشن نیکوکاری در مدارس تهران

عبدالرسول کریمی-معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه جشن نیکوکاری همزمان در کشور در حال اجراست گفت: در تهران ۴۱۰۰ واحد آموزشی و یک میلیون و ۱۸۰ هزار دانش آموز داریم. دانش آموزان تهرانی سال گذشته بالغ بر دو میلیارد تومان در جشن نیکوکاری مشارکت کردند که در خود مدارس هزینه شد.

فاتحه باغ‌های تهران را بخوانیم

یک عضو هیات علمی پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی در واکنش به صدور مجوز ساخت و ساز در ۶۲ باغ پایتخت از سوی شورای شهر تهران همزمان با روز درختکاری گفت: هنگامی‌که مجوز ساخت و ساز در باغی را بدهند باید فاتحه آن باغ را خواند.

سرو، کاج و چنار دیگر مناسب تهران نیستند

یک متخصص فضای سبز همزمان با روز درختکاری با اشاره به گونه‌های درختی مناسب و نامناسب برای کاشت در تهران گفت: گونه‌های درختی کاج، سرو، چنار و درختانی که میوه می‌دهند دیگر مناسب شرایط اکولوژیک تهران نیستند و باید گونه‌های دیگری را جایگزین آن‌ها کرد.

افزایش ساعت مجاز فعالیت صنوف پایتخت برای شب عید

سرهنگ مراد مرادی -معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از افزایش ساعت فعالیت کسبه و صنوف در شب عید تا ساعت ۲ بامداد خبر داد و گفت: با توجه به افزایش حجم ترافیک در روزهای منتهی به پایان سال به ویژه در مراکز خرید با تدبیر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مقرر شد تا در روزهای باقی مانده از سال ۹۷ فعالیت کسبه، صنوف تا ساعت مجاز ۲ بامداد ادامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

سرو، کاج و چنار دیگر مناسب تهران نیستند

خواص شگفت‌انگیز انار

مجوز ساخت و ساز در ۶٢ باغ تهران صادر شد

واکنش بهزیستی به خبر «خودکشی دسته جمعی معتادان در کمپ بندرعباس»

شیر خانگی صاحبش را خورد

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس