احداث آب‌انبار به جای 3 ماه حبس!

احداث آب‌انبار به جای 3 ماه حبس!رئیس شعبه 101دادگاه کیفری دو شهرستان زرند طی حکمی فردی را که متهم به شکار غیرمجاز بود ملزم به ساخت آب انبار جهت استفاده پرندگان و سایر حیوانات در حال انقراض کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، احسان بهجتی  در تشریح جزئیات این خبر گفت: پس اعلام مرجع انتظامی و گزارش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرند مبنی بر شکار غیرمجاز تعدادی پرنده از نوع “کبک”،توسط  یک جوان زرندی، رسیدگی قضایی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: به استناد ماده 680 از  قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ حکم به محکومیت  متهم (ح.ع) به سه ماه حبس تعزیری صادر شد.

رئیس شعبه101دادگاه کیفری دو شهرستان زرند بیان کرد: اما باتوجه به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نیز عقیده قانون‌گذار در راستای حبس‌زدایی و نظر به دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری و جوانی و عدم داشتن سابقه کیفری، نامبرده به مجازات جایگزین حبس محکوم شد.

بهجتی افزود: حکم تعلیق مجازات این شکارچی غیرمجاز منوط به این شرط است که وی ظرف دو ماه از ابلاغ رای قطعی به اداره محیط زیست شهرستان زرند مراجعه کند و با همکاری آن سازمان آب انباری جهت استفاده پرندگان و سایر حیوانات در حال انقراض  ساخته  وتائید آن را از ریاست آن اداره اخذ و به قاضی اجرای احکام ارائه کند.

وی یادآور شد: هرگاه محکوم از تاریخ صدور قرار تاپایان مدت تعلیق، مرتکب یکی از جرائم عمدی موجب حد قصاص دیه یا تعزیر تا درجه هفت شود و نیز درصورت عدم رعایت شرط فوق پس از قطعیت حکم اخیر دادگاه قرار تعلیق را لغو و دستور اجرای حکم معلق نیز صادر می‌کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس