از سقوط بالگرد اورژانس تا تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار

از سقوط بالگرد اورژانس تا تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانواراوج‌گیری اقدامات ستاد کل نیروهای مسلح برای کیفیت «سربازی»، کشف اسلحه از خواننده زیرزمینی، تلاش برای اجرای سراسری آزمون صدای خودرو در مراکز معاینه فنی، تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه «زنان سرپرست خانوار»، جزییات ارایه خدمات دندانپزشکی رایگان در ۶۰هزار مدرسه از جمله مهمترین اخبار امروز(۱۳ اسفندماه) اداره اجتماعی ایسنا است.

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۳ اسفند) ۶۳ خبر،مصاحبه و گزارش روی خروجی خود منتشر کرده که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

کاهش آمار «غرق» شدگی در دریاها / تدوین طرح ویژه مناطق گردشگری در وزارت کشور

بنابر اظهارات معاون توسعه سرمایه اجتماعی و ساماندهی سواحل و دریا در سازمان امور اجتماعی کشور، نسبت به سنوات گذشته و با اقدامات، مداخلات و بازرسی‌های انجام شده، میزان غرق‌شدگی در کشور سیرکاهشی داشته است.

عباس قائد رحمت در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که وزارت کشور چه اقداماتی برای ساماندهی و سالم‌سازی سواحل و دریاها انجام داده است؟ گفت: برای ساماندهی سواحل و دریاها از قبل تدارکاتی دیده و ستادهایی نیز تشکیل شده است که اعضای این ستاد در این خصوص تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهد همچنین سالم‌سازی شناگاه‌ها، تابلوگذاری در مناطق امن و آسیب‌زا، نصب پرچم و تغییرات آن‌ها در صورت نیاز از اقدامات انجام شده است.

نامه‌نگاری حناچی برای معاینه فنی خودروهای نظامی/ خودروهای ۹۳ مشمول معاینه فنی

نواب حسینی منش – رئیس ستاد معاینه فنی شهرداری تهران – از نامه حناچی – شهردار تهران – به ستاد کل نیروهای مسلح برای معاینه فنی خودروهای نظامی خبر داد.

جزییات ارایه خدمات دندانپزشکی رایگان در ۶۰هزار مدرسه

رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در قالب طرح تحول سلامت دهان و دندان و کاهش شاخص پوسیدگی دندانی در کودکان، گفت: اولین گروه هدف ما افراد شش تا ۱۴ سال بودند که به‌صورت فعال برای ارائه خدمات به آنان در مدرسه به سراغ‌شان می‌رویم و تاکنون ۶۰ هزار مدرسه ابتدایی کشور را تحت پوشش قرار داده‌ایم.

دکتر حمید صمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز برنامه بهداشت دهان و دندان از ابتدای دولت یازدهم و در قالب طرح تحول نظام سلامت گفت: در سال ۱۳۹۴ با حساسیت و جدیت حسن قاضی‌زاده هاشمی – وزیر وقت بهداشت- خوشبختانه طرح تحول سلامت دهان و دندان آغاز و اقدامات خوبی در قالب این برنامه انجام شد. یکی از این اقدامات اولویت دادن به پیشگیری و بهداشت دهان و دندان بود که در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در راستای ارتقای سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان ابتدایی کشور امضا شد و نزدیک به هفت میلیون دانش‌آموز تحت پوشش این برنامه قرار گرفتند.

تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمه «زنان سرپرست خانوار»

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان در قالب برنامه ششم و بودجه ۹۸ برای بیمه زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست خبر داد.

به گزارش ایسنا، فریده اولاد قباد درباره طرح بیمه زنان سرپرست خانوار که بار دیگر در مجلس مطرح شده است، اظهار کرد:  در برنامه ششم توسعه مصوبات خوبی را برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تصویب کردیم که ماده ۸۰ را شامل می‌شود و بودجه‌ها متناسب با این برنامه تخصص می‌یابد.

از چرایی ملک‌داری تامین اجتماعی تا خروج شستا از بنگاهداری

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی به ارائه توضیحاتی درباره چگونگی خروج شرکت‌های شستا از بنگاهداری پرداخت و بر ضرورت تدوین سند استراتژیک سرمایه‌گذاری و پرتفوی منتخب و مصوب سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد.

علی حیدری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سیاست خروج سازمان تامین اجتماعی از بنگاهداری اظهارکرد: یکی از ارکان اساسی صنعت بیمه به‌طور اعم و بیمه‌گری اجتماعی به‌طور اخص، مقوله سرمایه‌گذاری است زیرا ناظر به تعهدات آتی بیمه‌گر در مقابل بیمه‌گذاران یا بیمه‌شدگان است.

۲۲ هزار و ۷۰۰ کلاس درس نیمه‌تمام در کشور

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه ۲۲ هزار و ۷۰۰ کلاس درس نیمه‌تمام داریم که پراکندگی آن در استان‌های مختلف متفاوت است، گفت: اعتباراتمان را به سمت مدارس نیمه تمام می‌بریم. همکاران را ملزم کردیم مدارس نیمه تمام را تکمیل کنند.

مهراله رخشانی مهر در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت تحویل پروژه‌های آموزشی در سال تحصیلی آینده اظهار کرد: در لایحه بودجه سال ۹۷، بیش از ۱,۶۰۰ میلیارد تومان بودجه در اختیارمان قرار گرفت، پیش بینی ما تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بود اما با نوسانات قیمتی رخ داده توانستیم تا ۱۰ هزار کلاس درس را به بهره‌برداری برسانیم.

تلاش برای اجرای سراسری آزمون صدای خودرو در مراکز معاینه فنی

سرپرست شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به آخرین وضعیت تست صدای خودروها در مراکز معاینه فنی گفت: تاکنون اغلب خودروهایی که در طرح پایلوت تست صدا، صوت آن‌ها اندازه‌گیری شده است در حدود مجاز صوت بوده‌اند اما متاسفانه صدای منتشره از موتورسیکلت‌ها بسیار بالاتر از حد مجاز است.

حسین شهیدزاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تست صدای خودروها در مراکز معاینه فنی اظهار کرد: پیشنهاد این کار را برای اولین‌ بار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران مطرح کرد. پس از طرح این پیشنهاد بررسی‌ها و مطالعاتی انجام شد تا ببینیم که آیا می‌توان با وضعیت فعلی مراکز معاینه فنی، تست صدای خودروها را انجام دهیم یا خیر.

کشف اسلحه از خواننده زیرزمینی

درپی انتشار خبری در مورد دستگیری یک خواننده زیرزمینی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا درباره این پرونده گفت: مدتی قبل شکایتی به پلیس واصل شد که در آن شاکی اعلام کرده بود که از سوی فردی تهدید به قتل با اسلحه شده است که در همین راستا مأموران پلیس آگاهی رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

سقوط بالگرد اورژانس در شهرکرد/ فوت تمامی سرنشینان

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از سقوط یک فروند بالگرد امدادی اورژانس در شهرکرد و فوت تمامی سرنشینان آن خبر داد.

اوج‌گیری اقدامات ستاد کل نیروهای مسلح برای کیفیت «سربازی»

رئیس اداره‌ سرمایه‌ انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از اوج گیری شتاب مهارت آموزی به سربازان در سال ۹۸ خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: توانمندسازی و مهارت آموزی به سربازان یکی از مهمترین برنامه‌های ستاد کل نیروهای مسلح است که از سال ۹۶ و با شعار «ورود سرباز، خروج سرباز ماهر» آغاز شد.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

کشف اسلحه از خواننده زیرزمینی

سقوط بالگرد اورژانس در شهرکرد/ فوت تمامی سرنشینان

مواد مغذی برای سلامت چشم

نامه‌نگاری حناچی برای معاینه فنی خودروهای نظامی/ خودروهای ۹۳ مشمول معاینه فنی

از چرایی ملک‌داری تامین اجتماعی تا خروج شستا از بنگاهداری

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس