از کاشت درخت امید تا درخت دانش

از کاشت درخت امید تا درخت دانشبرنامه‌های هفته درختکاری در تهران با کاشت درخت امید توسط پیروز حناچی – شهردار تهران – آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، هفته درختکاری امسال در حالی آغاز می شود که فردا (۱۵ اسفند) شهردار تهران به همراه سعید نمکی – وزیر بهداشت – با حضور در بیمارستان شریعتی در مراسم کاشت درخت امید شرکت می‌کند. در سومین روز از هفته درختکاری، درخت ایثار و امنیت با حضور وزیرکشور، شهردار تهران، رییس شورای شهر تهران و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در بهشت زهرا کاشته می شود.

همچنین قرار است که در چهارمین روز از این هفته، روز شنبه (۱۷ اسفندماه) شهردار تهران به همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و هنر درخت فرهنگ را در فرهنگسرای بهمن خواهند کاشت.

در پنجمین روز این هفته، درخت صلح و دوستی توسط شهردار تهران، محمد جواد ظریف – وزیرامور خارجه و سفرای مقیم تهران در باغ کتاب کاشته خواهد شد.

درخت دانش نیز در ششمین روز این هفته توسط شهردار تهران ، محمد بطحایی – وزیر آموزش و پرورش، اساتید دانشگاه و فرهنگیان، روحانیون و دانش آموزان در بوستان جنگلی چیتگر کاشته می‌شود.

آخرین روز هفته درختکاری نیز به نام درخت مادر نامگذاری شده و شهردار تهران با همراهی معصومه ابتکار – معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و گروه های داوطلب مردمی در بوستان بانوان نرگس درخت خواهد کاشت.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان بوستانهای شهرداری تهران پیش بینی شده تا پایان اسفندماه و در راستای طرح استقبال از بهار بیش از ۲۰۰ هزار درخت در سطح شهر تهران کاشته شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس