افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها در هوای تهران

افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها در هوای تهرانمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به سالم بودن هوای تهران طی امروز (۱۲ اسفند) از افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها در ساعاتی از روز خبر داد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۲ اسفند) است، اظهار کرد: برای برخی ساعات به‌ویژه بعد ازظهر وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت جوی کم و بیش تا فردا (۱۳ اسفند) ادامه دارد، تصریح کرد: از بعد ازظهر فردا همراه با تغییر شرایط جوی بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد در برخی ساعات افزوده می‌شود.

به گفته شهبازی همچنین دما هوا در تهران تا روز آینده روند افزایشی دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز (۱۲ اسفند) در شرایط سالم قرار دارد و وزش باد در برخی ساعات کاهش نسبی غلظت آلاینده‌ها را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: انتظار می رود با تداوم این شرایط جوی تا فردا (۱۳ اسفند)، شرایط سالم کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت همچنان برقرار باشد.

شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۵۶ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۵۵ همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس