انتشار ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط۶

انتشار ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط۶مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران از انتشار ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط ۶ در اوایل سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی امام ظهر امروز در حاشیه‌ بیستمین سالگرد تأسیس شرکت بهره‌برداری مترو تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اواخر سال ۹۷ هشتادمین سالگرد بهره‌برداری از شبکه راه آهن کشور و بیستمین سالگرد راه اندازی مترو تهران است، گفت: با مقایسه این دو حوزه مشخص می‌شود با این که ۸۰ سال از عمر راه آهن می‌گذرد اما نتوانسته سهم لازم را در حمل و نقل بار و مسافر پیدا کند و خوشحالیم که متروی تهران، با عمر کم خود توانسته جایگاه مناسبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه راه آهن شهری تهران در سال ۲۵ میلیون مسافر را جابجا می‌کند که این معادل فعالیت ۱۰ روز کاری شرکت متروی تهران است، تلاش داریم که خطوط جدید و قدیمی را تکمیل کنیم چرا که در افق ۱۴۰۲ ایجاد ۱۰ خط مترو و ۲ خط اکسپرس پیش بینی شده تا بتوانیم سهم ۳۰ درصدی را در جابجایی مسافران داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران با اعلام خبر بهره‌برداری از سه ایستگاه بخش شمالی خط ۷ در هفته پایانی سال خبر داد و گفت: این قسمت از خط ۷ شامل سه ایستگاه هلال احمر، تربیت مدرس و میدان صنعت می‌شود.

وی در مورد افتتاح خط ۶ نیز با بیان اینکه سه ایستگاه حد فاصل دولت آباد تا میدان شهدا در محدوده جنوبی خط ۶ آماده بهره‌برداری است، گفت: با توجه به لزوم انجام هماهنگی برای حضور رئیس جمهوری این مهم به فروردین ماه موکول شد و امیدواریم سال آینده بخش عمده‌ای از خط ۶ و ۷ را به بهره‌برداری برسانیم.

امام درباره انتشار ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط ۶ مترو در اوایل سال آینده خبر داد و گفت: شورای اقتصادی کشور با همکاری دولت، فاینانس خط ۶ را تصویب کرده است و بر اساس بودجه شورا فروش ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت مصوب شده که امیدواریم اوایل سال ۹۸ منتشر شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس