بسته اخبار اجتماعی ایسنا در آخرین شنبه سال ۹۷

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در آخرین شنبه سال ۹۷گلایه معاون آموزش و پرورش از تنوع و طبقاتی کردن مدارس، ۷ نکته محیط زیستی درباره ماهی‌ قرمز چینی، فراخوان خودروهای تولید ۱۳۹۳ و۲۰۱۴ به معاینه فنی، بلیت نیم‌بهای سربازان در محاق؟، حریق شبانه چندین مغازه در بازار تهران و… از جمله مهمترین اخبار امروز (۲۵ اسفندماه) اداره اجتماعی ایسنا است.

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی در آخرین شنبه سال ۹۷ بیش از ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی به کجا رسید؟

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بار مالی ۱۲ هزار میلیارد تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال اول گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است همسان سازی را اجرا کند براین اساس در حال مذاکره برای تامین منابع مالی هستیم.

محمدحسن زدا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سرانجام تصمیمات اتخاذ شده پیرامون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: با کمیته مشترکی که بین نمایندگان بازنشستگان و تامین اجتماعی تشکیل دادیم سناریوهایی مختلفی را بررسی کردیم و در نهایت به یک یا دو سناریو که قابلیت اجرایی بالاتری دارد رسیدیم.

پیش‌بینی افزایش بدهی دولت به تامین اجتماعی / اموال سازمان حق‌الناس است

رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی تهران به اعلام نظر پیرامون فروش شستا، بدهی دولت به تامین اجتماعی، بیمه درمان، همسان سازی حقوق، منابع و مصارف در تامین اجتماعی پرداخت.

به گزارش ایسنا، علی دهقان‌کیا در نشست خبری با اشاره به ضرورت تغییر ساختار در هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه چندی پیش بحث استفاده از بهره مرکب در محاسبات میزان بدهی نیز مطرح شد و ۹۰ هزار میلیارد تومان از مجموع بدهی سازمان را کم کردند که به دیوان عدالت شکایت کردیم گفت: تامین اجتماعی این ارقام را بروز محاسبه کرده است. پیش بینی ما این است که سال آینده ۴۰ هزار میلیارد تومان دیگر بابت آن ۲۶ قانون مصوب به بدهی‌های دیگر تامین اجتماعی از دولت افزوده می‌شود.

اختلافی با وزیر رفاه ندارم/تاثیر FATF بر حوزه سلامت

وزیر بهداشت درباره تاثیرساز و کار مالی اتحادیه اروپا بر حوزه سلامت گفت: قطعاً این موضوع تاثیرگذار است و امیدواریم خردمندانه با این پدیده برخورد شود.

دکتر سعید نمکی در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره تاثیر تصویب “FATF” و “اینستکس” در حوزه سلامت گفت: قطعاً تاثیرگذار است و امیدواریم خردمندانه با این پدیده برخورد شود. باید بدانیم که اگر قفل‌های جدیدی بر روابط بین‌المللی ما زده شود، این قفل‌ها راحت‌گشا نیستند. اما ما هم در شرایط سخت نمی‌نشینیم تا نگاه کنیم. ما دوران سخت جنگ و تحریم را سپری کرده‌ایم و مسیرها و راهکارهای جدیدی را ایجاد می‌کنیم. البته امیدوارم به بن بست جدیدی نرسیم، اما باید تلاش کنیم که در راستای مصالح ملی گره‌های جدیدی را در حوزه بین‌المللی ایجاد نکنیم.

آیا چای سبز باعث لاغری می‌شود؟

یک مطالعه جدید روی موش‌ها نشان داده است که مصرف چای سبز می‌تواند خطر چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن را با تاثیرات مثبتی که بر باکتری‌های روده دارد، کاهش دهد.

گلایه معاون آموزش و پرورش از تنوع و طبقاتی کردن مدارس

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: برخی سیاست‌گذاری‌های خلاف سند تحول چون تنوع و طبقاتی کردن مدارس می‌تواند عدالت را در فراهم کردن فرصت‌های خوب یادگرفتن برای همه به طور یکسان فراهم نکند.

رضوان حکیم زاده با اشاره به چالش‌های تحقق اهداف پرورشی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: تربیت تمام ساحتی در سند تحول بنیادین مورد تاکید است، اما آیا فضاهای مناسبی اعم از کارگاه هنری، ورزشی، آزمایشگاه و… در مدارس در اختیار داریم؟.

شرمنده معلمان هستیم / مجلس برای افزایش حقوق معلمان کاری کند

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش مشکل دارد و سند تحول یک نسخه درمان است گفت: ولی حل آن الزاماتی نیاز دارد که عنصر اصلی آن معلم ماست که باید توانمند باشد ولی با مشکل معیشتی روبروست و ما شرمنده معلم‌ها هستیم.

مهدی نوید ادهم با اشاره به چالش‌های تحقق اهداف پرورشی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: سهم آموزش به شدت بیشتر از سهم پرورش در برنامهریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌هاست. سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تحول در باورها، مفاهیم و ارزش‌هاست و اگر رخ ندهد، تحول صوری راه به جایی نخواهد برد.

مراقب «اشک مریم» باشید

در آستانه فصل بهار یکی از نگرانی‌های بخش گیاهی سازمان حفاظت محیط زیست گونه «لاله‌های واژگون» یا «اشک مریم» است. رئیس گروه گیاهی این سازمان ضمن معرفی این گونه گیاهی مهم نسبت به چیدن لاله‌های واژگون در دامنه‌های زاگرس هشدار داد.

مریم مغانلو – رئیس گروه گیاهی دفتر ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست- ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت لاله‌های واژگون دامنه های زاگرس و با تاکید بر اینکه یکی از گونه‌های گیاهی حائز اهمیت در کشور ما لاله واژگون است، درگفت‌وگو با ایسنا، گفت: متأسفانه به دلیل سودجویی برخی افراد مشاهده می‌شود که در اوایل بهار و همزمان با سال جدید، تعداد زیادی از لاله‌های واژگون به‌صورت شاخه بریده و در بعضی اوقات گیاه به طور کامل از پایه کنده می‌شود و همراه پیاز آن در سطح معابر شهری به فروش می‌رسد. این کار باعث می‌شود جمعیت این گونه در مناطق رویشگاهی آن با تهدید جدی روبرو شود.

۷ نکته محیط زیستی درباره ماهی قرمز چینی

ماهی‌های قرمزسال‌های طولانی است که مهمانان کوچک ما سر سفره‌های هفت‌سین هستند؛ مهمانانی که هر چند بی‌آزار به نظر می‌رسند اما رها سازیشان در آب‌ها و اکوسیستم‌های طبیعی مشکلات بی‌شمار محیط زیستی به همراه دارد بنابراین نگهداری از آن‌ها در تنگ‌های خانگی و رها نکردنشان در آب‌ها بهترین راهکار برای کاهش خطرات محیط زیستی این گونه از ماهیان است. که میلاد خسروی -محقق گونه‌های غیربومی آبزی- در گفت‌وگو با ایسنا، نکاتی را مطرح کرده است.

بازرسی سالانه آتش‌نشانی از مدارس تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به دومرتبه بازدید از مدارس در هرسال به لحاظ فیزیکی و ایمنی گفت: در سال‌های اخیر تعاملات ما با آموزش و پرورش بهتر شده است؛ برخی مسائل ایمنی در دروس گنجانده شده و از حضور همکاران ما در مدارس استقبال می‌شود.

جلال ملکی در برنامه تلویزیونی پرسشگر افزود: شاید در سال‌های گذشته هیچ گونه همکاری خوبی حتی از سوی آموزش و پرورش نمی دیدیم، اما در سال‌های اخیر وضعیت بهتر شده و برخی مسائل ایمنی در دروس گنجانده شده و از حضور همکاران ما در مدارس استقبال میکنند.

فراخوان خودروهای تولید ۱۳۹۳ و۲۰۱۴ به معاینه فنی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران اعلام کرد که خودروهای تولید سال ۱۳۹۳ شمسی و ۲۰۱۴ میلادی در سال جدید مشمول دریافت معاینه فنی هستند.

نواب حسینی منش در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد خودروهای مشمول معاینه فنی در سال جدید گفت: خودروهای تولید سال ۹۳ و قبل از آن و همچنین خودروهای تولید سال ۲۰۱۴ و قبل از آن، در سال ۹۸ مشمول معاینه فنی هستند.

بلیت نیم‌بهای سربازان در محاق؟

اعطای کارت بلیت تخفیف‌دار موضوعی است که این روزها که اعضای شورای شهر تهران در حال بررسی بودجه شهرداری هستند، از سوی یکی از اعضا مطرح شده و بحث آن مجدد داغ شده است.

خبرنگار شهری ایسنا در این خصوص گزارشی تهیه کرده است که می‌توانید با کلیک به روی تیتر جزییات آن را بخوانید.

حریق شبانه چندین مغازه در بازار تهران + عکس

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش گرفتن شبانه ۱۵ باب مغازه در بازار تهران خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: وقوع حادثه حریق در تعدادی از مغازه‌های واقع در بازار تهران در ساعت ۲۲ دقیقه بامداد امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان پنج ایستگاه را به همراه خودرو فرماندهی و تانکر آب به محل حادثه واقع در بازار تهران، بازار پاچنار، سرای سیدولی اعزام کرد.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

حریق شبانه چندین مغازه در بازار تهران + عکس

برادرکُشی در نازی آباد

آیا چای سبز باعث لاغری می‌شود؟

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی به کجا رسید؟

عامل اپیدمی “اسهال” در کردستان اعلام شد

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس