بهبود کیفیت هوای تهران از بعد از ظهر فردا

بهبود کیفیت هوای تهران از بعد از ظهر فردامدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش ناپایداری جوی در روز جمعه (۱۷ اسفند) از کاهش تدریجی غلظت برخی آلاینده‌ها در پایتخت خبر داد.

حسین شهبازی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۶ اسفندماه)است، اظهارکرد: ناپایداری جوی در برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه دما تا روز پایانی هفته روند کاهشی خواهد داشت، گفت: این شرایط جوی تا فردا (۱۷ اسفند) تداوم خواهد داشت و همراه با برقراری شرایط جوی نسبتاً ناپایدار در بعدازظهر، برخی ساعات همراه با بارش متناوب باران و وزش بادبه بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی خواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات امروز (۱۶ اسفندماه) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قراردارد، اظهار کرد: انتظار می‌رود با افزایش میزان ناپایداری جوی در روز جمعه (۱۷ اسفندماه) به‌تدریج از بعدازظهر کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده شود که به تبع آن برقراری وضعیت کیفی هوای مطلوب‌تری را در بیشتر مناطق پایتخت به دنبال خواهد داشت.

‏وی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۶۸ در شرایط سالم قرار داشت، اظهارکرد: کیفیت هوای هم‌اکنون نیز با میانگین ۷۱ همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس