تقویت کیفی و کمی محصولات و پیش‌بینی‌های هواشناسی

تقویت کیفی و کمی محصولات و پیش‌بینی‌های هواشناسیرییس جدید سازمان هواشناسی با تاکید بر این‌که تلاش می‌کنم سازمان هواشناسی را به جایگاه اصلی آن نزدیک‌تر کنم، گفت: ارتقای زیرساخت‌های تجهیزاتی و ارتباطی همچنین تقویت کیفی و کمی محصولات و پیش‌بینی‌های هواشناسی از مهم‌ترین برنامه‌های هواشناسی در دوره جدید خواهد بود.

به گزارش ایسنا مراسم تکریم داود پرهیزکار و معارفه سحر تاجبخش به عنوان رئیس سازمان هواشناسی امروز( ۱۲ اسفند) در سازمان هواشناسی با حضور محمد اسلامی – وزیر راه و شهرسازی و کارکنان سازمان هواشناسی برگزار شد. در این مراسم سحر تاجبخش – رئیس جدید سازمان هواشناسی – گفت: سعی می‌کنم سازمان هواشناسی را به جایگاه اصلی آن نزدیک‌تر کنم البته این امر ممکن نیست مگر با کمک همه مدیران و کارکنان سازمان هواشناسی.

وی با اشاره به اینکه سازمان هواشناسی یک سازمان تخصصی علمی و مرجع صلاحیتدار در کشور است،اظهارکرد: در این سازمان بیش از ۲۰ فارغ التحصیل مقطع دکترا ، ۹۸۰ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد و ۱۲۰۰ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی وجود دارد همچنین سازمان هواشناسی به‌طورکلی ۲۷۰۰ پرسنل دارد که وظیفه خطیر پیش‌بینی و پایش مخاطرات هوا را برعهده دارند.

رئیس جدید سازمان هواشناسی با اشاره به اهمیت پیش‌بینی دقیق وضعیت جوی اظهارکرد: پیش بینی و پایش مخاطرات هوا برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از مخاطرات جوی همچنین حفظ بهداشت و سلامت محیط زیست کشاورزی و منابع آب اهمیت دارد. هدف اصلی سازمان هواشناسی پیش‌بینی دقیق هوا در راستای تامین ایمنی و رفاه مردم سراسر کشور از طریق ارائه سرویس‌های دقیق و به موقع است.

تاجبخش در ادامه با اشاره به محورهای اصلی فعالیت خود اظهار کرد: ارتقای زیرساخت‌های تجهیزاتی، یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی، ارتقای کیفی و کمی محصولات هواشناسی، کاهش آسیب‌پذیری سرمایه‌های در معرض خطر از طریق پیش‌بینی مخاطرات هوا و اقلیم، افزایش ظرفیت علمی کارکنان و مخاطبان همچنین افزایش کیفی و کمی توان عملیاتی سازمان هواشناسی مهمترین برنامه های ما برای پیشبرد اهداف سازمان هواشناسی است.

وی با بیان این‌که ارتقای سطح معیشت پرسنل سازمان هواشناسی از سالیان دور همواره مهم‌ترین دغدغه روسای سازمان هواشناسی بوده است، اظهار کرد: در این دوره تلاش می‌کنیم با درایت وزیر راه و شهرسازی در زمینه‌ ارتقای معیشت پرسنل سازمان هواشناسی به منظور افزایش انگیزه در آنها حرکت رو به جلویی داشته باشیم.

رییس جدید سازمان هواشناسی با اشاره به ضرورت تقویت بنیان‌های علمی پرسنل سازمان هواشناسی گفت: پژوهشکده اقلیم‌شناسی و پژوهشکده هواشناسی بازوهای قدرتمند علمی سازمان هواشناسی هستند و به‌طور قطع مورد حمایت این سازمان خواهند بود.

به گزارش ایسنا محمد اسلامی – وزیر راه و شهرسازی – نیز در این مراسم گفت: سازمان هواشناسی بدون واسطه به زندگی مردم وصل است و هر چقدر که به وظایف خود به‌خوبی عمل کند به ارتقای کیفیت کسب و کار و زندگی همچنین بهره وری در کشور کمک می کند.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تشکر از داود پرهیزکار- رئیس سابق سازمان هواشناسی – اظهارکرد: ما باید قدر یکدیگر را بدانیم و از سرمایه‌های موجود در کشور به نحو احسن استفاده کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه فرصت‌ها برای تعالی است،گفت: درجا زدن باعث رکود و رخوت می‌شود اما پویایی بالندگی به بار می‌آورد. برای بالندگی نیز باید با سعه صدر اجازه دهیم که نیروهای کارشناسی خلاقانه کار کنند و هر روز از خودمان بپرسیم که تا چه حد در مسیر تحقق اهداف عمل کرده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بانوان در سطوح مدیریتی جزو تعهدات آقای رئیس‌جمهور و شعارهای انتخاباتی او بوده است.

وی افزود: سازمان هواشناسی از جمله سازمان‌هایی است که می تواند از ظرفیت بانوان در سطح مدیریتی استفاده کند بنابراین خانم تاجبخش برای ریاست جدید سازمان هواشناسی انتخاب شده است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: امیدوارم با تغییر رئیس سازمان هواشناسی این سازمان فصل جدیدی را در خدمت رسانی به مردم آغاز کند و شاهد پیشرفت سازمان هواشناسی به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری همچنین در زمینه منابع انسانی باشیم.

اسلامی در پایان اظهار کرد: دشمن می‌خواهد ما را متوقف کند و برای ما جشن شکست بگیرد ولی ما باید با مغتنم شمردن فرصت‌ها و استفاده از سرمایه‌های انسانی بتوانیم نقش موثری در حل مشکلات ایفا کنیم.
انتهای پیام

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس