تنفس «پاک» در تهران برای چهارمین روز پیاپی در سال جدید

تنفس «پاک» در تهران برای چهارمین روز پیاپی در سال جدیدمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به «پاک» بودن هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: این برای چهارمین روز پیاپی است که هوای پایتخت در شرایط پاک قرار دارد و انتظار می‌رود که کیفیت مطلوب هوا در تهران همچنان تداوم داشته باشد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۸ فروردین) نسبت به روز گذشته است، اظهار کرد: وزش باد موثر -به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه- در برخی ساعات و کاهش تردد خودروها به دلیل تعطیلات نوروزی، پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا را در بیشتر مناطق شهر تهران به دنبال دارد.

وی ادامه داد: این شرایط جوی تا فردا (۹ فروردین) ادامه دارد و انتظار می‌رود در برخی ساعات صبحگاه افزایش موقتی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعد ازظهر فردا بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد طی برخی ساعات افزوده می‌شود که بهبود کیفیت هوا را به دنبال دارد.

به گفته شهبازی همچنین تا روز آینده دمای هوا در پایتخت روند افزایشی دارد.

وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۲۴ در شرایط پاک قرار داشت، تصریح کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۲۹ همچنان در شرایط پاک قرار دارد.

به گزارش ایسنا، کیفیت هوای تهران در روزهای پنجم، ششم و هفتم سال جدید در شرایط «پاک» قرار داشت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس