دپوی 200 هزار مترمکعب پسماند شهرک صنعتی چرمشهر و سالاریه

دپوی 200 هزار مترمکعب پسماند شهرک صنعتی چرمشهر و سالاریهفرماندار ورامین گفت: حدود 200 هزار مترمکعب پسماند حاصل از تولید در شهرک چرمشهر در سال‌های گذشته تا امروز دپو شده است که این پسماندها باید در زمان کوتاهی به خارج از شهرک صنعتی و به مناطق دفن تأیید شده انتقال داده شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسین کاغذلو در جلسه مشترک با هیئت‌ امنای شرکت شهرک‌های صنعتی چرمشهر درباره برخی مشکلات شهرک صنعتی چرمشهر و سالاریه ضمن تایید منطقه معرفی‌شده جهت دفن پسماند شهرک صنعتی چرمشهر افزود: باید هر چه سریع‌تر نسبت به پیگیری اراضی واگذار شده اقدام گردد و ما مسؤولین باید همت گماشته تا موضوع پسماند و آلایندگی واحدهای تولیدی این شهرک صنعتی پس از سال‌ها رفع شود.

حسن میرزایی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ورامین نیز در این جلسه با حمایت از تولیدکنندگان گفت: از ابتدای ایجاد شهرک صنعتی چرمشهر تاکنون، توجهی به وضعیت پسماند این شهرک صنعتی نشده و اگر از گذشته در مورد آن از سوی سازمان محیط‌زیست اقدامات جدی در جهت تعیین مکان تخلیه پسماندها در استان تهران صورت گرفته بود اکنون 200 هزار تن پسماند در این منطقه انباشته نمی‌شد.

پس از برگزاری جلسه از یک واحد تولیدی چرم سبک و سنگین که اقدام به نصب پیش‌تصفیه فاضلاب کرده بود در جهت پیشنهاد و نصب در دیگر واحدها  بازدید صورت گرفت. همچنین از نزدیک از تصفیه‌خانه چرمشهر نیز بازدیدی صورت گرفت و مشکلات موجود موردبررسی قرار گرفت.

جلسه مشترک حسین کاغذلو فرماندار ورامین با هیئت‌امنای شرکت شهرک‌های صنعتی چرمشهر با حضور صابر پرنیان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران، حسن میرزایی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، احمد فدایی اردستانی رئیس منابع طبیعی شهرستان، منصور گل محمدی رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان و تعدادی از صاحبان صنایع چرم در خصوص بررسی مشکلات تصفیه‌خانه پسماند شرکت شهرک‌های صنعتی در محل شهرک صنعتی چرمشهر برگزار شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس