قاطعانه با متعرضان به عرصه های طبیعی برخورد می‌کنیم

قاطعانه با متعرضان به عرصه های طبیعی برخورد می‌کنیمجانشین فرمانده حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: وظیفه اصلی ما پیشگیری از تصرف منابع طبیعی است که در این راستا با کسانی که سهوا و یا عمدا منابع طبیعی را تصرف می‌کنند برخورد خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سرهنگ محمد رضا حیدری امروز (۲۶ اسفند ماه) در مراسم تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کردستان اظهار کرد: با کسانی که سهواً و یا عمداً منابع طبیعی را تصرف می‌کنند برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: وظیفه اصلی ما پیشگیری از تصرف منابع طبیعی است که این کار می‌تواند هزینه‌های کمتری برای دولت دربرداشته باشد.

جانشین فرمانده حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: فرمانده یگان حفاظت به فرمانده کشوری در درجه اول و به مدیرکل اداره منابع طبیعی در درجه دوم پاسخگو خواهد بود.

وی عنوان کرد: هیچ‌گونه کوتاهی در انجام وظایف را قبول نمی‌کنیم و نظارت‌های محسوس و نامحسوس و بازرس‌های شبانه روزی را در دستور کار داریم.

حیدری با بیان اینکه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی در قبال هرگونه دخل و تصرف در عرصه‌های طبیعی مسئول است ادامه داد: انتظار داریم مدیرکل منابع طبیعی بانک اطلاعات زمین را تدوین کرده و زیرساخت‌های لازم برای نیروهای یگان حفاظت را در دسترس قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم پلیس پیشگیری کردستان در مسائلی که نیاز به همکاری با نیروهای یگان حفاظت است حمایت همه جانبه داشته باشد.

جانشین فرمانده حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در پایان با اشاره به اینکه لباس کارکنان یگان حفاظت به رنگ سبز تغییر می‌کند یادآور شد: خودروهای یگان حفاظت با آرم این یگان مشخص می‌شوند که این مهم خود موجب کاهش برخوردها و همکاری بیشتر مردم با محیطبانان می‌شود.

در پایان این جلسه از زحمات سرهنگ بازنشسته حسن درویش فرمانده سابق یگان حفاظت منابع طبیعی استان کردستان تقدیر به عمل آمد و حکم آغاز به کار سرهنگ اردشیر دولت یاری به وی ابلاغ شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس