هوای تهران، ناسالم برای گروه‌های حساس

هوای تهران، ناسالم برای گروه‌های حساسمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه کیفیت هوای تهران در حال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، اظهار کرد: به‌تدریج در طول روز بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می‌شود.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در صبحگاه امروز (۲۰ اسفند) است، اظهار کرد: به‌تدریج در طول روز بر میزان ناپایداری جوی افزوده می‌شود که افزایش میزان ابرناکی و سرعت وزش باد را در برخی ساعات به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت جوی کم و بیش تا فردا (۲۱ اسفند) ادامه دارد، تصریح کرد: برخی ساعات فردا همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربر ثانیه است.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران دمای هوا در تهران تا روز آینده روند افزایشی دارد.

شهبازی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات امروز (۲۰ اسفند) همزمان با تغییر شرایط جوی به‌ویژه از بعد ازظهر انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود و وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران بهبود پیدا کند.

وی در ادامه گفت: با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (۲۱ اسفند) شرایط کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت برقرار خواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۹۱ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۱۰۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس