واکنش شهرداری تهران به تعویق اجرای قانون اسقاط موتورهای فرسوده

واکنش شهرداری تهران به تعویق اجرای قانون اسقاط موتورهای فرسودهمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران عنوان کرد که دولت امیدمان را در پی اجرا نشدن طرح شماره‌گذاری موتورهای کاربراتوری ناامید کرد.

به گزارش ایسنا، محسن پورسید آقایی صبح امروز در همایش TOD در حاشیه پنل تخصصی با اشاره به مصوبه هیات دولت در خصوص تعویق یک ساله اسقاط موتورسیکلت‌های کاربراتوری فرسوده در قانون هوای پاک، اظهار کرد: مردادماه امسال دولت آیین‌نامه هوای پاک را به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست مورد بررسی قرار داد و آن را تصویب کرد. براین اساس می‌بایست یک موتورسیکلت کاربراتوری در پی شماره‌گذاری یک موتورسیکلت جدید از رده خارج شود.

وی افزود: این مصوبه ما را امیدوار کرد و با یک حساب سرانگشتی تصور کردیم که اگر موتورسازهای کشور سالانه ۵۰۰ هزار موتور شماره‌گذاری کنند باید ۵۰۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری از رده خارج شوند. براین اساس در طی چهار الی پنج سال تهران از موتورسیکلت‌های قدیمی و کاربراتوری خالی می‌شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این‌که حالا با فشار بخش صنعت اجرای این قانون یک سال به تعویق افتاده است، گفت: دولت امید ما را برای داشتن هوای پاک ناامید کرد و نگران هستیم حالا که موتورسازها مسیر را یاد گرفته‌اند سال دیگر نیز فشار بیاورند و اجرای قانون یک سال به عقب بیفتد.

پورسید آقایی در پایان اظهارکرد: اگر دولت بر اجرای مصوبه اصولی خود پافشاری می‌کرد قطعا وضعیت موتورسیکلت‌ها سامان می‌یافت.

به گزارش ایسنا بر اساس ماده ۱۱ آیین‌نامه ماده ۲ قانون هوای پاک، بدین شرح است: «شماره‌گذاری موتورسیکلت بنزینی منوط به اسقاط یک دستگاه موتورسیکلت است. موتورسیکلت‌های برقی از شرط اسقاط معاف هستند.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس