ورود به پارک‌های جنگلی در ۱۳ فروردین رایگان است

ورود به پارک‌های جنگلی در ۱۳ فروردین رایگان استرئیس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور با صدور اطلاعیه‌ای به کلیه واحدهای منابع طبیعی سراسر کشور اعلام کرد که روز ۱۳ فروردین با حضور در عرصه‌های منابع طبیعی مردم را همراهی کنند و در این روز هیچگونه مبلغ ورودی در مبادی پارک‌های جنگلی از مردم گرفته نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، خلیل آقایی در این اطلاعیه اظهار کرد: روز طبیعت ازجمله سنت‌هایی است که از گذشته‌های دور برای مردم عزیز کشور به یادگار مانده و نشان از نشاط و سرزندگی و آشتی مردم با طبیعت دارد.

وی در ادامه از کلیه همکاران منابع طبیعی خواست در روز طبیعت قبل از حضور مردم در پارک‌های جنگلی یا مراتع در این مکان‌ها حضور داشته و پس از پایان حضور مردم و اطمینان از شرایط عادی و کنترل آتش محل را ترک کنند.

به گفته رئیس سازمان جنگل‌ها در عرصه‌های طبیعی فضاهای مناسب برای آتش افروختن و پخت و پز در نظر گرفته شده و در این روز از گسترش و پراکندگی نامناسب آتش جلوگیری می‌شود.

وی در بخش دیگری از اطلاعیه سازمان جنگل‌ها به کارکنان منابع طبیعی توصیه کرد که برای جلوگیری از شکستن شاخه‌های درختان و کندن بوته‌ها، چوب خشک و زغال در اختیار مردم قرار دهند.

آقایی با بیان اینکه هیچ‌گونه مبلغ ورودی در مبادی پارک‌های جنگلی در روز طبیعت از مردم گرفته نخواهد شد، تصریح کرد: اخذ هرگونه وجوه جهت استفاده از عرصه‌های منابع طبیعی در این روز ممنوع است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری وی در پایان از اداره‌های کل منابع طبیعی کشور خواست تا برای هم افزایی و حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی از مشارکت و ظرفیت دستگاه‌های منطقه‌ای نیز بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس