پنجشنبه هوا بارانی می‌شود – ایسنا

پنجشنبه هوا بارانی می‌شود – ایسنامدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور در پایان هفته‌، از بارش باران در برخی مناطق کشور و بارش برف در ارتفاعات خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه امروز (۱۴ اسفند) برای مناطقی از شمال شرق و شرق کشور بارش باران و گاهی همراه با باد شدید پیش‌بینی می‌شود،اظهارکرد: امروز شدت بارش در شمال خراسان جنوبی، مرکز و جنوب خراسان رضوی رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه فردا ( ۱۵ اسفند) برای برخی نقاط شمال شرق، ارتفاعات زاگرس جنوبی و غرب کرمان بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، گفت‌: پس فردا (۱۶ اسفند) با ورود سامانه بارشی از شمال غرب، بارش باران در شمال غرب، غرب، البرز غربی و سواحل دریای خزر آغاز می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه پنجشنبه (۱۶ اسفند) بارش در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود، اظهارکرد: در این روز برای بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز (۱۴ اسفند) برای بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور وزش باد، باد به‌نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه گفت: فردا (۱۵ اسفند) آسمان تهران کمی تا قسمتی ابری، همراه با غبار محلی خواهد بود و پس فردا (۱۶ اسفند) آسمان تهران نیمه ابری تا ابری، همراه با بارش باران پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دما پایتخت طی دو روز آینده ۱۵ و ۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای آورده است« به سبب تقویت فعالیت سامانه بارشی  در شمال شرق و شرق کشور، در استان‌های خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی، آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها  و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود. لذا به هموطنان توصیه می‌شود از تردد و توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری کنند.» 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس