کاهش چشمگیر کشفیات سمندر، مارآبی و لاک‌پشت در نوروز ۹۸

کاهش چشمگیر کشفیات سمندر، مارآبی و لاک‌پشت در نوروز ۹۸فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از کاهش ۱۷۰ درصدی کشفیات لاک‌پشت و مار آبی در نوروز ۹۸ خبر داد و گفت: امسال کشفیات سمندر صفر بود.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: عرضه و کشفیات لاک‌پشت و مار آبی حدود ۱۷۰ درصد کاهش یافته است و با حضور گسترده محیط‌بانان بحث پیشگیری تخلفات خرید و فروش گونه‌های ارزشمند با جدیت پیگیری شد.

وی تاکید کرد: قطعاً اطلاع‌رسانی‌ها در کاهش عرضه گونه‌های شاخص مثل سمندر، لاک‌پشت و مار آبی تاثیر بسیاری داشته است.

فرمانده یگان محیط زیست کشور با اشاره به اینکه در بهار ۹۸ همراهی مردم ایران برای حفظ محیط زیست کشور چشمگیر بوده است، گفت: خوشبختانه تا صبح روز دوشنبه (پنجم فروردین) هیچ گزارش آتش‌سوزی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست در هیچ نقطه از کشور نداشتیم.

محبت خانی تاکید کرد: از شهروندان درخواست می‌کنیم که از روشن کردن آتش در مناطق بکر و عرصه‌های طبیعی خودداری کنند و اگر هم آتش روشن کردند، هنگام ترک محل از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

وی در پایان با اشاره به همراهی محیط‌بانان استان‌های سیل‌زده مازندران و گلستان با مردم این مناطق گفت: تصاویری از محیط‌بانان به ویژه‌ محیط‌بانان استان گلستان دریافت کردم که در کنار سایر نهادها، در حال کمک‌رسانی به هموطنان سیل‌زده بودند و حتی جیره غذایی خود را هم در بین سیل‌زدگان توزیع کردند. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس