گرامیداشت ساعت زمین در سراسر دنیا

گرامیداشت ساعت زمین در سراسر دنیابرق سازه‌ها و اماکن مهم دنیا برای افزایش آگاهی بخشی در مورد تاثیرات مخرب تغییرات اقلیمی به مدت یک‌ ساعت خاموش شد. 

به گزارش ایسنا، مراکز مهم و دیدنی دنیا از سالن اپرای سیدنی گرفته تا برج الخلیفه دبی به قصد نشان دادن همبستگی با تلاش‌هایی که برای افزایش آگاهی‌رسانی در مورد مصرف انرژی و تغییرات اقلیمی می‌شود، تقریبا همه چراغ‌های خود را خاموش کردند و این رویداد محیط زیستی که از آن با عنوان “ساعت زمین” یاد می‌شود در ایران نیز گرامی‌ داشته شد.

به منظور گرامیداشت ساعت زمین، ۲۴ مرکز مهم و جذاب گردشگری در دنیا روز گذشته (شنبه) به مدت یک ساعت در خاموشی فرو رفتند.

این ابتکار ۱۲ سال پیش به تدبیر گروه زیست محیطی صندوق جهانی حیات وحش (World Wildlife Fund) پایه‌ریزی شده است.

این موسسه خیریه می‌گوید: ما اولین نسلی هستیم که متوجه شده‌ایم داریم زمین را نابود می‌کنیم و می‌توانیم آخرین نسلی باشیم که فکری به حال زمین می‌کنیم.

از سال ۲۰۰۷، حرکت جهانی ساعت زمین کلید خورد و ساکنان زمین را دعوت کرد تا در آخرین شنبه ماه مارس از ساعت ۸:۳۰ شب تا ساعت ۹:۳۰ شب، تمامی چراغ‌های غیرضروری را خاموش کنند و به یاد بیاورند که همه باید برای نجات زمین در برابر تغییرات اقلیمی اقدام کنیم.

به گزارش دویچه‌وله، این ایده پس از انتشار هشدارهایی در مورد وضعیت زمین از لحاظ کاهش شدید تنوع زیستی مطرح شد. بنا بر گزارشی که گروه “صندوق جهانی حیات وحش” در اکتبر ۲۰۱۸ منتشر کرد، ۶۰ درصد جانوران مهره‌دار در اثر فعالیت‌های انسان از سال ۱۹۷۰ تا کنون منقرض شده‌اند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس