گونه‌های گیاهی و جانوری در حال انقراض بر سر سفره هفت‌سین!

گونه‌های گیاهی و جانوری در حال انقراض بر سر سفره هفت‌سین!مدیرکل محیط زیست البرز گفت: با فروشندگان گونه‌های گیاهی و جانوری در حال انقراض به شدت برخورد می‌شود.

فردین حکیمی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: خرید و فروش گونه‌های جانوری و گیاهی در حال انقراض مثل سمندر لرستانی، لاک پشت، مارآبی و لاله واژگون از چند سال پیش ممنوع شده ولی همچنان شاهد عرضه این گونه‌ها توسط برخی واحدها و دستفروشان مستقر در خیابان‌ها هستیم.

وی ادامه داد: مردم باید بدانند ادامه حیات این گونه‌ها در خطر است و خرید آنها این روند را تسریع می‌کند.

این مسئول ابراز کرد: باید این فرهنگ در میان مردم جا بیفتد که از لاله واژگون و مار آبی برای زیبایی سفره هفت سین خود استفاده نکنند چون این کار نهایت خودخواهی است.

مدیرکل محیط زیست البرز توضیح داد: برای مقابله با خرید و فروش این گونه ماموران محیط زیست از واحدهای فروش گونه‌های جانوری بازدید می‌کنند و در سطح معابر و خیابان‌ها نیز حضور دارند تا با متخلفان برخورد داشته باشند.

حکیمی تصریح کرد: از عموم شهروندان و سازمان‌های مردم نهاد درخواست می‌شود با توجه به لزوم قائل شدن حق حیات برای سایرجانداران (به ویژه گونه‌های حمایت شده و درمعرض انقراض) مراتب تخلف را با محیط زیست درمیان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس