آسمان‌خراش‌ها عامل تلف شدن صدها میلیون پرنده در آمریکا

آسمان‌خراش‌ها عامل تلف شدن صدها میلیون پرنده در آمریکاکارشناسان برآورد کرده‌اند که سالانه دست‌کم ۱۰۰ میلیون و شاید حتی تا یک میلیارد پرنده در آمریکا به دلیل برخورد با آسمان خراش‌ها تلف می‌شوند.

به گزارش ایسنا، به گفته کارشناسان هر سال در آمریکا میلیون‌ها پرنده به دلیل برخورد با ساختمان‌ها به خصوص ساختمان‌های شیشه‌ای و آسمان خراش‌های نورپردازی شده تلف می‌شوند.

شهر شیکاگو دارای بیشترین تعداد آسمان خراش‌هاست و در فصل مهاجرت، تعداد قابل توجهی پرنده از این منطقه عبور می‌کنند. هر سال طی دو فصل بهار و پاییز بیش از پنج میلیون پرنده از ۲۵۰ گونه مختلف از مرکز این شهر عبور می‌کنند.

محققان در تحقیقاتی که پیش از این انجام داده‌اند به این موضوع پی برده‌اند که پرندگان به سمت نور و روشنایی جذب می‌شوند و به همین دلیل هنگام شب به سمت شهرهای روشن هدایت می‌شوند. این درحالیست که از خطرات پرواز در این مناطق آگاهی ندارند.

به گزارش روزنامه گاردین، در بررسی که اخیرا در آمریکا انجام گرفته شهرهای این کشور بر اساس میزان خطری که متوجه پرندگان مهاجر می‌کنند دسته‌بندی شده‌اند. در این فهرست سه شهر شیکاگو، هوستون و دالاس در سه رتبه نخست مرگبارترین شهرها برای پرندگان مهاجر قرار دارند. همچنین نیویورک، لس آنجلس، سنت لوئیس و آتلانتا در رتبه‌های بعدی جای می‌گیرند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس